Manyak – Maniac

“MANIAC” – “MANYAK” – 19 TEMMUZ 2013

Bir katilin korkunç zihnine dalıp asla unutamayacağınız bu kâbusa hazır olun.

Bu sene 12. !f  İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nde gösterime giren “Manyak”,  !f’in çok sevilen, senenin en çok konuşulan fantastiklerini bir araya getiren “Karanlık & Köşeli” bölümü ile izleyici karşısına çıktı.

Konu: The Lord of The Rings filminin yıldızı Elijah Wood’u tatlı küçük bir hobbit olarak tanıyanlar, onu karşılarında mükemmel bir ‘manyak’ olarak gördüklerinde afallayacaklar.
Bir 19. yy Jack The Ripper katilinin günümüzdeki versiyonu ve şimdiye kadar yapılmış en heyecan verici korku filmlerinden biri. Maniac, William Lustig’in 80’lere damgasını vuran, büyük bir fan kitlesi tarafından kült kabul edilmiş korku filminin yeniden çevrimi.

Utangaç ve içine kapanık Frank (Elijah Wood), bir cansız manken dükkânının sahibidir. Karşı koyamadığı cinayet işleme isteğini içinde tutmaya çalışıyor. Sergisi için yardım istemeye gelen genç sanatçı Anna ile tanıştığı gün hayatı değişiyor. Dostlukları geliştikçe Frank, Anna’yı takıntı haline getiriyor ve öldürme açlığı tamamen kontrolden çıkıyor.

Festivaller
2012 Cannes, Melbourne, Zurich, Chicago, Turin

Senaryo : Alexandre Aja, Gregory Levasseur
Yönetmen: Franck Khalfoun
Oyuncular: Elijah Wood (Eternal Sunshine of The Spotless Mind, Sin City, The Lord of The Rings)
Nora Arnezeder (Safe House, The Words)
Yapım: 2012/Amerika, Fransa
Tür: Korku, Gerilim.
Vizyon tarihi: 19 Temmuz 2013
Süre: 89 dak.

Fragman: http://www.youtube.com/watch?v=WfZ8_xZo6xE

Bir yanıt yazın