Mavi Pansiyon

AŞK HAKKINDA NE BİLİYORSUNUZ?
Ünlü yönetmen ve müzisyen Nezih Ünen’in “Anadolu’nun Kayıp Şarkıları” filmi kült olmaya giderken, ikinci filmi “Mavi Pansiyon” 2 Aralık‘ta vizyona giriyor.
Aşk hakkında bildiklerimizi gözden geçirmemizi sağlayan romantik drama türündeki filmin başrollerini Yunus Güner, Fadik Sevin Atasoy, Özlem Tekin ve Tan Sağtürk paylaşıyor.Konuk oyuncu olarak Zeynep Beşerler’in yer aldığı filmde diğer rollerde Nail Kırmızıgül, Veysel Diker, Pelin Acar ve Nathalie Griffin oyunculuk performanslarıyla göz dolduruyor.
Filmin bir başka özelliği ise müziklerinde “İncir Reçeli” filmindeki performansı ve şarkıları ile büyük bir hayran kitlesi oluşturan Halil Sezai’nin dört şarkı ile imzası olması.
“Mavi Pansiyon”un yapım şirketi DFI (Dream Factory Istanbul), uygulayıcı yapımcı Renan Kaleli, görüntü yönetmeni Soykut Turan, sanat yönetmeni ise Türker Simitis.
Filmin post prodüksiyon ve renk işlemleri Yunanistan’da gerçekleştirildi.

FİLMİN KONUSU
Başarılı ve yakışıklı bir mimar olan Ahmet (Yunus Güner), Elif’le (Zeynep Beşerler) evliliğinin hüsranla sonuçlanmasının ardından aşka inancını kaybetmiştir. Ancak, kendini toparladıktan sonra gözde bir çapkın olarak hayata geri döner.

Aradan geçen yıllarda her yaz olduğu gibi tatil için Ege sahilindeki “Mavi Pansiyon”a giden Ahmet’in ilgisini, aynı yerde kalan iki kız arkadaş çeker; Bahar (Fadik Sevin Atasoy) ve Esra (Özlem Tekin). İkili, çok yakın arkadaş olmalarına rağmen farklı karakterlere sahiptir, özellikle aşk konusunda… Esra daha rahat ve aldırmaz görünürken Bahar, romantik ve duygusaldır. Zıt karakterli iki güzel kadın ve yalnız, aşka uzak ama çapkın bir adam…

Mavi Pansiyon’da yaşanan ilişkiler bununla bitmez; Pansiyon sahipleri olan çift Zeynep (Pelin Acar) ve Kerim (Nail Kırmızıgül) ile, tatile gelmiş bir çift olan “Almanya’lı” Halil (Veysel Diker) ve karısı Erica (Nathalie Griffin) de aynı günlerde aşkın farklı yüzleri ile tanışırken Koray (Tan Sağtürk) ise iki güzel arasında kararsız kalan Ahmet’e iddialı bir rakip olacaktir.

İşte böyle bir ortamda Mavi Pansiyon halkı, günümüz insanının aşkı aramak ya da ondan uzak durmak konusundaki ikilemini sergilemektedir.
O yaz Mavi Pansiyon’dakiler için aşkın bilinen kuralları yıkılır…

FİLMDEN NOTLAR

–    “Mavi Pansiyon”,  Avatar filminin kamerası Arri D-21 ile çekildi.
–    Bodrum Gümüşlük’ün göz alıcı güzelliği beyaz perdeye, yüksek teknoloji ve etkileyici bir sinematografiyle yansıtıldı.
–    Filmin çekimleri ilginç bir tesadüf olarak 10.10.2010 günü saat 10:10’da başladı, 5 buçuk hafta sürdü.
–    Film, yönetmeni Nezih Ünen’in gözünden Ege’nin sıcak ortamında, hayatımızdaki basit görünümlü ama giderek karmaşıklaşan ilişkilere dokunuyor ve günümüz gerçekliğinde aşkı sorguluyor.

Yönetmen : Nezih Ünen

OYUNCULAR

Yunus Güner (Ahmet)
Fadik Sevin Atasoy (Bahar)
Özlem Tekin (Esra)
Tan Sağtürk (Koray)
Nail Kırmızıgül (Kerim)
Pelin Acar (Zeynep)
Veysel Diker (Halil)
Nathalie Griffin (Erica)
ve
Zeynep Beşerler

Senarist ve Yönetmen : Nezih Ünen
Yapımcı : Hasan Aslanoba & Nezih Ünen
Yapım : DFI
Şarkılar : Halil Sezai
Müzikler : Nezih Ünen
Uygulayıcı Yapımcı : Renan Kaleli
Türü : Romantik

Bir yanıt yazın