Me Nokta Ali

Me Nokta Ali

Konu: Me Nokta Ali nüfus müdürlüğünde çalışan bir memurun bebekken ismini yanlış yazmasıyla hayata bir sıfır geride başlayan, şanssız, uğursuz aklına gelen her şeyi pat diye söyleyen bir gençtir.

Dedesinin vefatından sonra şehirde bir hastaneye çalışmak için girer. Hastaneyi birbirine katan Me nokta Ali birde aşık olacaktır.

Me Nokta Ali, anne ve babasını küçük yaşta kaybetmiş, köy evinde dedesiyle yaşamaktadır. Sakar, şaşkın, köyü birbirine katan bir çocuk olarak büyür. Köyde uğursuz olarak anılmaya başlarken, dedesinin ölümünden sonra hemen dedesinin yakın dostu olan Kenan Bey’in yanına, şehre yerleşir. Kenan Bey zengin, varlıklı bir iş adamıdır.

Kenan Bey, Me Nokta Ali’ye hastanelerinin birinde bir iş vereceğini, orada çalışmaya başlayacağını söyler ve bir hastanede temizlik – hastabakıcı olarak işe başlar. Me Nokta Ali’nin sakarlıkları burada da devam eder ve hastanede tam 7 kişi, bilinmeyen sebeplerle ölür. Bütün bu trajik ölümlerin tek sebebi Me Nokta Ali’dir. Hastane Müdürü Mutlu Bey, bu ölümlerin sebebinin Me Nokta Ali’den kaynaklandığını bulur bulmasına ama karşısındaki kişi Me Nokta Ali olunca iş biraz zorlaşır.

Me Nokta Ali’nin macerası bununla da kalmaz. Hastaneye bir kaza sonucu gelen Bahar’la yolları kesişir. Bahar’a karşı tuhaf duygular beslemeye başlar. Me Nokta Ali aşık olmuştur. Bahar ise Belçika’dan babasının evlilik baskılarından, Facebook’tan tanıştığı ve sevdiği adama kaçmış bir kadındır.

Film, işte o boşlukta Me Nokta Ali ile yolları kesişen Bahar’ın macerası ve huysuz bir çocukla karşılaşan Bahar’in ilginç bir hikâyesidir.

Yönetmen: Engin Akyıldırım
Oyuncular: Ayhan Taş, İlkin Oğuzhan Çakır, Merve Sevi, Hacı Ali Konuk, Orçun Kaptan, Tahsin Taşkın, Yaşan Şengül, Burçak Karadayı, Bayram Türkmen, Muzaffer Uzunyılmaz, Naci Taşdöğen
Senaryo: Uğur Karakuzu
Yapım: Tapmaz Company Film
Tür: Komedi
Yapımcı: Özgür Tapmaz, Metin Tapmaz
Vizyon Tarihi: 24 Eylül 2021