Mezuniyet

Mezun olduktan sonra her şey değişebilir ama kader asla!

Aşk, cinsellik, eşcinsellik, bekaret, cinayet ve kader temalarının işlendiği “Mezuniyet” filmi bugüne kadar Türkiye’de uzun metraj sinema filmi çeken en genç yönetmenin, Doğa Can Anafarta’nın elinden çıkıyor.

Gençlerin hayatını en gerçek ve doğal haliyle anlatan film!

Bir mezuniyet balosu sabahı başlayıp, ertesi gün hayatları tamamen değişen gençlerin hikayesini anlatan Mezuniyet, son yıllarda  gençlerin hayatını en gerçek ve doğal haliyle anlatan bir film olarak 6 Kasım’da gösterime girecek.

Gül Gölge Saygı ilk sinema filminde lise öğretmeni oldu!

Gül Gölge Saygı “Mezuniyet” filmi için “ilk filmim de öğretmen rolü oynamak benim için onur verici, çok keyifliydi,güzel bir film oldu.” dedi. Filmde geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Aykut Oray ise temizlik görevlisi ve asi bir gencin babasını oynuyor.

Billur Kalkavan ise ilk kez hayat kadınını canlandırması filmin bir diğer zenginliği…

Bir psikopat serseriyi canlandıran İlker Ayrık ve Bakkal Rıza rolündeki Haldun Boysan ise başarılı oyunculuklarıyla filmde yerlerini almakta.

Filmin yapımcıları Hatay Tozkoparan, Selen Sevigen ve Batu Müftüoğlu filmin kamera arkası ekibini de gençlerden oluşturarak, gençliği sektöre kazandırmanın önemini vurgulamakta.

FİLMİN KONUSU

Mezuniyetlerine bir sene kala en yakın arkadaşlarının intiharıyla sarsılan liseli genç grup, aradan geçen zamana rağmen hala bu intiharın etkisinden kurtulamamıştır. Kız arkadaşıyla sorun yaşayan Akın (Doğa Can Anafarta), aklı hala serserilikte olan Metin (Yiğit Uçar), ailesi ve okuldaki diğer gençlerle sorunu olan Efe (Efe Can Kudu) ve varlıklı ailelerin çocuklarıyla takılmak yerine bir çete grubuyla arkadaşlık yapan Aykut (Can Göksoy) ve her şeyin iyi gitmesi için elinden geleni yapan Umut’un (Uraz Kaygılaroğlu) hayatları akıl almaz bir şekilde kesişecektir…

Gösterim Tarihi: 06 Kasım 2009
Dağıtım: Özen Film
Yapım: İstanbul Productions
Web Sitesi: http://www.mezuniyetfilm.com

Bir yanıt yazın