Mutlak Adalet

MUTLAK ADALET
25 NİSAN 2014 de vizyonda

HİKAYE:
İzmir de bir ilköğretim okulunda Türkçe öğretmenliği yapan Metin, karısı Bahar ve kızları Ece ile birlikte mutlu bir hayat sürmektedir.
Bir gün iş dönüşü evine geldiğinde evlerinde üç hırsızın karısına tecavüz ettiğini ve kızını darp ettiğini görür. Olayın şokuyla hırsızları kovalar ve birini yakalayıp öldürür. Nefsi müdafaa sınırları dışında adam öldürmek suçundan hapse giren Metin, çıktığında dağılan ailesini tekrar kazanmak için bir mücadele verir. Karısı Bahar psikolojik sorunlar yaşamakta, kızı Ece ise çocuk esirgeme yurdunda kalmaktadır.
Hapishane günlerinden en büyük destekçisi Orhan Babanın da yardımı ile kısa sürede iş bulup, ev tutup hayatını düzene koyar. Ancak Üvey kardeşi Nihat tan öğrendiği kötü haberle dünyası başına yıkılır. Evlerine giren diğer iki hırsız, delil yetersizliğinden serbest bırakılmıştır. Hayatını elinden alan adamların dışarıda bir yerlerde serbest olduğunu öğrenen Metini, büyük bir panik sarar. Ona göre bu korku ve panikten kurtulmanın tek yolu vardır; o adamları bulup, her şeyi itiraf ettirip, adalete teslim etmek… Metin, Orhan babanın tüm karşı çıkmalarına rağmen kararını verir ve Nihat la birlikte kendi adaletini aramak için yola çıkar.
İzmir’in arka sokaklarında başlayan bu intikam gecesinin sabahında; Metini ve onun hayatındaki herkesi şok edecek büyük bir sürpriz beklemektedir.
Psikolog ve Nöropsikologlar danışmanlığında; senaryosu iki  yılda yazılan filmin çekimleri , İzmir’de yirmi günde gerçekleştirildi.

YAPIM ŞİRKETİ: KATARSİS FİLM
YAPIMCI: CEYDA AZMAN
TÜR: PSİKOLOJİK GERİLİM – DRAM
SÜRE: 84 DK.
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: AKIN ÇETİN
SENARYO: HÜSEYİN ELEMAN
KURGU: HÜSEYİN ELEMAN – MESUT ULUTAŞ
MÜZİK: OZAN AKBABA, ALPEREN UĞURLU
SANAT YÖNETMENİ: BARIŞ AKGÜN
MAKYAJ- KOSTÜM: İREM ALBİNA KOMAÇ
OYUNCULAR: OZAN AKBABA, BÜLENT ÇOLAK, BİHTER DİNÇEL, TURGAY TANÜLKÜ, YERKAN KAHRAMAN, ZERRİN EPİKMEN, DİDEM SOYDAN, BARIŞ AKIN, SELİN MAMAK, ÇAĞDAŞ YILANCI
GENEL KOORDİNATÖR: ERCÜMENT DURSUN
YAZAN YÖNETEN: HÜSEYİN ELEMAN
DAĞITIM: ÖZEN FİLM
YAPIM: KATARSİS FİLM
VİZYON TARİHİ: 25 NİSAN 2014

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157642869497855″]

“Mutlak Adalet” için bir yanıt

Bir yanıt yazın