Mutlu Oyuncak Dükkanı

Mutlu Oyuncak Dükkanı

Konu: Film, mutlu oyuncak dükkânında hayatını sürdüren Kıpır’ın, yolunu kaybetmiş bir başka oyuncak Zıpzıp Tavşan’a evine geri dönebilmesi için yardım etmesini konu ediniyor.

Mutlu Oyuncak Dükkânı’nda sakin seyreden bir sonbahar günü; fırtınaya yakalanmış ve çatıda mahsur kalmış Zıpzıp Tavşan oyuncağının ortaya çıkmasıyla heyecanlanır. Bu oyuncağın ismi Alyanak’ tır ve hemen organize olarak onun yardımına koşan kahramanlarımız; oyuncağın sahibinden ayrı kalarak kendisini burada bulduğunu öğrenirler. Bu kaybolmuş oyuncağın sahibine kavuşması için planlar yapan Kıpır’ ın planları ters gider ve arkadaşları İstanbul’un dört bir yanına dağılır.

Kıpır ile Alyanak bir olup kaybolan oyuncakların peşine düşerler ve büyük bir serüvene atılırlar . Dükkanın dışındaki dünyada macera ve eğlence dolu bu yolculukta; kendilerini daha iyi tanıyacak ve dostluğun değerini daha iyi anlayacaklardır. Bu büyük macerada; Kıpır arkadaşlarını bulabilecek midir? Alyanak sahibine kavuşabilecek midir?

Yönetmen: H. Sinan Güngör, Semih Turalı
Seslendirenler: Elif Gizem Aykul, Hakan Coşar, Elifcan Kamiloğlu, Duygu Biçer, Oytun Yücel, Hakan Bozbey, Mehmet Akif Yardımcı, İbrahim Bildir.
Yapımcı: S. Murat Kaya
Yapım: Outline Animation Studios
Yapım Yılı: 2021
Tür: Animasyon
Senaryo: Özgür Balamir
Seslendirme Yönetmeni: Neşe Ziss
Ses Tasarım Foley: Gökhan Terlemez
Görüntü Yönetmeni: Halil Öztürk
Gösterim Tarihi: 10 Haziran 2022
Dağıtım: CJ ENM