Neva

TUTKULU BİR AŞK…, GERÇEK BİR HİKAYE
En çok satan roman ödüllü NEVA, beyazperdeye aktarıldı…
NEVA, 13 Eylül’de sinemalarda…

Ilgın Olut’un gerçek hikayesini anlattığı ve 2000 yılında Dünya Aktüel Ödülleri En Çok Satan Roman Ödülü’nü alan kitabı “NEVA” sinema filmine dönüştü. Yönetmenliğini Can Arca ve Birkan Uz’un birlikte yaptığı, başrollerini yeni dönemin parlayan yıldızları Başak Parlak ile Şükrü Özyıldız’ın paylaştığı NEVA, 13 Eylül’de vizyona girecek.
AŞK, sevgilinize daha çok güvenmenizi mi sağlar, yoksa daha çok sorgulamanızı mı geçmişini?
Geçmişin sorgulanması, aşk için verilen mücadelelerden yola çıkılarak yazılan gerçek bir hikaye NEVA…
Hacettepe Üniversitesi’nde enfeksiyon hastalıkları dalında ihtisas yaparken yaşadığı aşkı kaleme alan Ilgın Olut’un ilk kitabı NEVA, yıllar boyunca en çok satan kitaplardan biri oldu. 2000 yılında Dünya Aktüel Ödülleri En Çok Satan Roman Ödülü’nü alan NEVA, beyaz perdeye aktarıldı. Senaryosunu Ilgın Olut ile birlikte yazan Can Arca, filmin yönetmenliğini de Birkan Uz ile birlikte üstlendi.
Filmde “Neva”yı Acı Hayat , Emret Komutanım, Gümüş, Doktorlar, Fikrimin İnce Gülü, Serçe, Papatyam, Uygun Adım Aşk, Yamak Ahmet gibi dizilerde rol alan Başak Parlak canlandırdı. “Ilgın” rolünü ise Derin Sular, Uçurum gibi dizilerde başarılı oyunculuğuyla dikkat çeken, şimdilerde ise Benim Hala Umudum Var dizisinde başrolü üstlenen Şükrü Özyıldız oynadı. Çekimleri Ankara’da gerçekleştirilen filmin konuk oyuncuları arasında Bedia Ener, Levent Özdilek, Nergis Kumbasar, Ahmet Uz gibi tecrübeli oyuncular ile müzisyen Kenan Vural gibi isimler yer aldı.
Yönetmen Can Arca, 13 Eylül’de izleyiciyle buluşacak olan NEVA’ya özellikle gençlerin büyük ilgi göstermesini beklediklerini söyledi.

Bir yanıt yazın