Ödünç Sevgili – Something Borrowed

FİDA FİLM SUNAR

ÖDÜNÇ SEVGİLİ 27 Mayıs 2011 de Sinemalarda.

Rachel (Ginnifer Goodwin) New York’ta bir hukuk firmasında çalışan yetenekli bir avukat, cömert ve sadık bir arkadaş, en iyi –ve nişanlı— arkadaşı Darcy’nin (Kate Hudson) kendisine sürekli hatırlattığı gibi ne yazık ki hâlâ bekâr bir kadındır. Ancak 30. yaş gününü kutladıktan sonra, müzmin iyi kız olan Rachel, kendini hukuk fakültesinden beri aşık olduğu Dex’in (Colin Egglesfield) kollarında bulur… gelin görün ki Dex, Darcy’nin nişanlısıdır..

Darcy’nin düğünü yaklaşırken çılgınca geçen haftalar boyunca olaylar üst üste gelirken, Rachel kendini içinden çıkılması imkânsız bir durumda, Darcy ile paylaştığı değerli dostluğu ve hayatının aşkı arasında kala kalmış halde bulur.

Romantik komedi “Ödünç Sevgili/Something Borrowed”un diğer oyuncuları ise Rachel’ın sırdaşı ve bazen de vicdanının sesi olan, Darcy’nin aşk sarhoşu arkadaşı Claire’in (Ashley Williams) ilgisinden kaçmakla uğraşan ve içinde gizli bir aşk barındıran Ethan rolündeki John Krasinski ile Rachel hakkındaki planları, gözüne takılan başka kadınların peşinden koşmasını engellemeyen çekici ve zaptedilmez Marcus’u canlandıran Steve Howey. 
Yönetmenliğini Luke Greenfield’in (“The Girl Next Door”) üstlendiği “Ödünç Sevgili/Something Borrowed”un senaryosu Jennie Snyder Urman tarafından, Emily Giffin’in yazdığı çok satan roman Ödünç evgili/   Something Borrowed’dan uyarlandı.  Filmin başollerinde Akademi Ödülü® adayı Kate Hudson (“Almost Famous,” “Nine”), Ginnifer Goodwin (“He’s Just Not That Into You,” HBO yapımı “Big Love”), John Krasinski (TV dizisi “The Office,” “It’s Complicated”) Colin Egglesfield (TV dizisi “Melrose Place”) ve Steve Howey (“Supercross”) yer alıyor.

Filmin yapımcılığını üstlenen isimler iki Oscar® sahibi oyuncu Hilary Swank (“Million Dollar Baby,” “Boys Don’t Cry”), Molly Mickler Smith (“The Blind Side,” “P.S. I Love You”), “The Blind Side” ile En İyi Film dalında Oscar® adayı olan Alcon Entertainment yöneticileri Broderick Johnson ve Andrew A. Kosove, Aaron Lubin (“The Groomsmen”). Pamela Schein Murphy (“Purple Violets”) ile Ellen H. Schwartz (“Princess Diaries 2: Royal Engagement”) yürütücü yapımcı olarak yer alıyor.
Yaratıcı ekipte yer alan isimler ise görüntü yönetmeni Charles Minsky (“Valentine’s Day”), prodüksiyon tasarımcısı Jane Musky (“The Bounty Hunter”), editör John Axelrad (“Crazy Heart”) ve kıyafet tasarımcısı Gary Jones (“Valentine’s Day”).  Filmin müzikleri Alex Wurman tarafından hazırlandı.
Alcon Entertainment bir 2S Films, bir Wild Oceans Films Yapımı olan, Luke Greenfield yönetimindeki “Ödünç Sevgili/Something Borrowed”u sunar. Filmin dağıtımı bir Warner Bros. Entertainment Şirketi olan Warner Bros. Pictures tarafından yapılmaktadır.

YAPIM HAKKINDA

En iyi arkadaşın ve gerçek aşk arasında nasıl seçim yaparsın?

“Eski bir şey, yeni bir şey, ödünç alınmış, mavi bir şey…” şans getirmesi için düğün töreninde bu nesneleri taşıyan gelin adayları için söylenen şans tekerlemesi bu sözlere sahip.
Peki ya ödünç alınan şey damatsa? Emily Giffin’in çok satan romanı Ödünç Sevgili/Something Borrowed bu soruyu sorarak, uzun süredir platonik bir arkadaşlık ilişkisi içinde olan Rachel ve Dex’in birbirlerine karşı besledikleri gerçek –ve uygunsuz—hislerini, Dex’in başka biriyle evlenmesinin eşiğindeyken keşfetmeleriyle ortaya çıkan sorunları işliyor. Bu sorunlar, o başka birinin, Rachel’ın en iyi dostu Darcy olmasıyla daha da büyüyor.
“Ödünç Sevgili/Something Borrowed”da Giffin’in öyküsünü beyazperdeye uyarlayan yönetmen Luke Greenfield, “Bu öykünün en sevdiğim yanı, işlerin böylesine hareketli ve tahmin edilmez bir hal alması,” diyor. “Bu, komedi ve romantizmin harika bir karışımı, zor durumdaki gerçek kişiler hakkında, karakterlerin öne çıktığı ve kalabalık kadrolu bir film. Izleyicilerin kendilerini Rachel’ın yerine koyarak onun hissettiklerini hissetmelerini ve aynı durumda kalırlarsa ne kadar ileri gideceklerini düşünmelerini istedik.”

Bir yanıt yazın