Okyanus Dünyası Digital 3 Boyutlu – Oceanworld 3D: Into The Deep

OKYANUS DÜNYASI 3D (Oceanworld 3D: Into The Deep)

“Bir su kaplumbağasının okyanustaki yolculuğunu 3D farkı ile izlemeye hazır mısınız!”

İlk 3D uzun metraj belgeseli olan  “OceanWorld 3D/Okyanus Dünyası 3D”  efsane kaptan Jacques-Yves Cousteau’nun oğlu Jean-Michel Cousteau’nun önderliğinde,  “Sharks 3D”,  “Ocean Wonderland 3D” “Dolphins and Whales 3D: Tribes of the Ocean” yapımcı-yönetmenleri Jean-Jacques & Francois Mantello yönetmenliğinde çekildi. Disneynature ve 3D Entertainment’ın ilk işbirliği olan yapımın prömiyeri Cannes Film Festivali’nde yapıldı.

“Okyanus Dünyası 3D”,  izleyicileri gezegenimizin yaşam kaynağı okyanusların mucizevi ve zengin dünyasına davet ederken, bu görkemli dünyayı ve sakinlerini korumamız altına almamız için ilham kaynağı oluyor.

3 boyutlu sinemada ilk uzun metraj belgesel olma özelliğini taşıyan film, izleyenleri bu büyülü dünyaya daha da yakınlaştıracak.

Kendinizi bu  zengin ve nazik ekosistemin kucağına bırakmak istiyorsanız su kamplumbağamızın önderliğindeki bu derin yolculuğu kaçırmamalısınız.

Avustralya’daki “Great Barrier” resifinden Meksika’daki Roca Partida’ya kadar geniş bir alanda köpekbalıklarıın hayatına şahit olacağız.

Dalgaların altında normalde göremedeğimiz ve unutulmaz bir yaşama şahit olurken, manta vatozunun büyüleyici bale gösterisine, çekiç balığının soylu ailesine, aslan balıklarının acımasızca avlanışına, genç bir grup yunusun ağ futbolu oynamasına, deniztavşanının inanılmaz İspanyol dansına ve deniz ejderine de rastlayacağınızın garantisini verebiliriz.  Dünyanın en büyük balinasıyla burun buruna gelmenizin sözünü de şimdiden verebiliriz…”

Dalgaların altında normalde göremedeğimiz ve unutulmaz bir yaşama şahit olurken, manta vatozunun büyüleyici bale gösterisine, çekiç balığının soylu ailesine, aslan balıklarının acımasızca avlanışına, genç bir grup yunusun ağ futbolu oynamasına, deniztavşanının inanılmaz İspanyol dansına ve deniz ejderine de rastlayacağınızın garantisini verebiliriz.  Dünyanın en büyük balinasıyla burun buruna gelmenizin sözünü de şimdiden verebiliriz…

Avustralya’daki “Great Barrier” resifinden Meksika’daki Roca Partida’ya kadar geniş bir alanda köpek balıklarının hayatına şahit olacağımız filmin yapımı tam 7 yıl sürdü.  25 keşif yolculuğu, vahşi doğanın içerisinde 3D  ile 200 saatlik çekimin sonucunda okyanus tüm gerçekliği ile ekrana taşınabiliyor.

Jean-Michel Cousteau’nun izleyici ile buluşturduğu film Birleşmiş Milletler Çevre Programı ve WWF desteği ile yapılandırılmış. 3D Entertainment ve Gavin McKinney Underwater Productions yapımcılığında üretilen film, Mantello Brothers Film ve sualtı görüntü yönetmeni Gavin McKinney’nin, Christophe Jacquelin’in senaryosunu mükemmel bir çalışma sonucu hayata gerçekleştirmesi sonucu.

3D Entertainment

3D Entertainment hızla büyüyen ve bağımsız bir film şirketi. 3D, sualtı filmleriyle ünlü şirket, üç boyutlu film yapım ve post-yapım sürecine yeni bir soluk getirdi. Bu temellerle yola çıkarak ilk 3D uzun metraj belgesel olan OKYANUS DÜNYASI 3D’yi üreten şirket, “Ocean Wonderland 3D”, “Sharks 3D”  ve “Dolphins and Whales 3D”, ile dünya çapında yakaladığı başarıyı bu son filmde bir üst noktaya taşıyacağının sinyallerini veriyor.  http://www.3DEfilms.com

Türkiye’de de üç boyutlu olarak Real D ve Xpand teknolojileriyle vizyona girecek film, seyircileri su altındaki bu muhteşem dünyayı birebir yaşama şansı sunuyor.

http://www.oceanworld3d.com/

YÖNETMEN – JEAN-JACQUES MANTELLO
SENARYO  – JEAN-JACQUES MANTELLO, FRANÇOIS MANTELLO
MÜZİK – CHRISTOPHE JACQUELIN
SOUNDTRACK Performansı – SOFIA PHILHARMONIC ORCHESTRA
YAPIM – 3D ENTERTAINMENT, MCKINNEY UNDERWATER PRODUCTIONS
DESTEKLEYENLER – THE UNITED NATIONS ENVIRONMENT PROGRAMME
JEAN-MICHEL COUSTEAU SUNAR

Gösterim Tarihi: 16 Ekim 2009
Dağıtım: Tiglon Film
İthalat: Bir Film

Bir yanıt yazın