Ölüm Alfabesi – Ouija

ÖLÜM ALFABESİ
OUIJA

Sinopsis:  Ölüm Alfabesi’nde (Ouija) bir grup arkadaş, antik bir ruh çağırma tahtasının güçlerini uyandırdığında en dehşet verici korkularıyla yüzleşmek zorunda kalır. Yapımcılığını Platinum Dunes ortaklarından Michael Bay, Andrew Form ve Brad Fuller’ın (Arınma Gecesi, Teksas Katliamı, 13. Cuma), Blumhouse Productions’dan Jason Blum (Paranormal Activity ve Ruhlar Bölgesi serileri, Arınma Gecesi), Bennett Schneir (Battleship) ve Hasbro ile birlikte üstlendiği doğaüstü gerilimin yönetmen koltuğunda Stiles White oturuyor. Senaryo ise Juliet Snowden ve Stiles White’a ait.
Platinum Dunes ortaklarından MICHAEL BAY (Transformers serisi, Teenage Mutant Ninja Turtles, Pain & Gain), BRAD FULLER (The Purge serisi, Teenage Mutant Ninja Turtles, A Nightmare on Elm Street) ve ANDREW FORM (The Purge serisi, Teenage Mutant Ninja Turtles, The Texas Chainsaw Massacre), Blumhouse Productions’dan JASON BLUM (Paranormal Activity, The Purge, Insidious serileri) ve yapımcı BENNETT SCHNEIR (Battleship, gelecek film Jem and the Holograms)’e katılarak bir grup arkadaşın farkında olmadan öte taraftan karanlık bir güçle iletişim kurduklarında en dehşet verici korkularıyla yüzleşmelerini konu alan Ölüm Alfabesi’ni beyaz perdeye getiriyor.

Bir oyun olarak başlayan şey ancak kendilerinin durdurabileceği bir kötülüğü serbest bırakıyor.
1800’lerin ortalarında dünyadan eken ayrılan sevdikleriyle iletişim kurmak isteyenler tarafından bir takım aygıtlar kullanılıyormuş. 1890’da insanların bilinmeyene duyduğu ilgiden ilham alan girişimci Charles Kennard, Elijah Bond ile birlikte bu “konuşan tahta”ları üretmek üzere Kennard Novelty şirketini kurmuş. Efsaneye göre şirketin kurucuları tahtaya kendisine ne isim vermeleri gerektiğini sormuşlar ve “O-U-I-J-A” yazmış. Anlamını sorduklarında “İ-Y-İ Ş-A-N-S-L-A-R” yazmış.

Vizyon tarihi: 28.11.2014

Tür: Doğaüstü Gerilim
Yönetmen: Stiles White
Senaryo Yazarı: Juliet Snowden & Stiles White
Filmin Uyarlandığı Hasbro Oyunu: “Ouija”
Yapımcılar: Michael Bay, Andrew Form, Brad Fuller, Jason Blum,Bennett Schneir
Sorumlu Yapımcılar: Juliet Snowden, Couper Samuelson, Jeanette Volturno-Brill, Brian  Goldner, Stephen Davis
Oyuncular: Olivia Cooke, Daren Kagasoff, Douglas Smith, Bianca Santos, Ana Coto

“Ölüm Alfabesi – Ouija” için bir yanıt

Bir yanıt yazın