Ölüm Günün Kutlu Olsun – Happy Death Day

UNIVERSAL PICTURES Sunar
BİR BLUMHOUSE Yapımı
Bir CHRISTOPHER LANDON Filmi
ÖLÜM GÜNÜN KUTLU OLSUN

Yapım Bilgisi

Blumhouse (Parçalanmış, Kapan, Whiplash) orijinal ve özgün bir gerilim filmi olan Ölüm Günün Kutlu Olsun’un yapımını gerçekleştirdi. Filmde Tree Gelbman (JESSICA ROTHE, La La Land) adındaki üniversite öğrencisi katilinin kimliğini öğreninceye kadar öldürüldüğü günü, sıra dışı detayları ve dehşet veren sonu ile birlikte tekrar tekrar yaşıyor.
Tree, dünyası tek bir kişinin etrafında dönen, bencil biridir. Doğum gününün sabahında sözde tek gecelik ilişki yaşadığı Carter’ın (ISRAEL BROUSSARD, The Bling Ring) yatağında uyanır ve kısa süre içinde o günün sıra dışı bir gün olduğunun farkına varır.
Kız öğrenci derneği evine dönen ve oda arkadaşı Lori (RUBY MODINE (TV’deki Shameless) ile evin müdürü Danielle (yeni oyuncu RACHEL MATTHEWS)—beklenen eleştirisine maruz kalan Tree, hemen sıradan öğrenci rutinine girer. Ama bahçedeki tipik bir eylemciden, ofis saatlerinde Profesör Gregory ile yaptığı kaçamaklara kadar her şeyi yaşarken o günü daha önce yaşamış olduğu duygusuna karşı koyamaz.
Tree, tam bu tuhaf güne veda edeceği sırada maskeli bir yabancı tarafından acımasızca öldürülür ve yine tuhaf bir şekilde imkansız bir durum yaşadığına inanan, tek canlının odasında uyanır.
Tree, kendini her gün gerçek katiline biraz daha yaklaşırken bulur ve herkesin en büyük korkusuyla yüzleşmek üzere kısıtlamalarından kurtulması gerekmektedir. Katilinin maskesini çıkarmayı ve bu çılgınlığı durdurmayı başarabilirse kişisel cehennemi haline gelen bu durumdan kurtulabilecektir. Başaramazsa inanılmaz kısırdöngüde kalacak ve kendi ölüm gününe dönüşen korkunç kabusu tekrar tekrar yaşayacaktır.
Kamera arkasında yönetmen CHRISTOPHER LANDON (Paranormal Activity: The Marked Ones) ile yapımcı JASON BLUM’a (Split, Get Out) yetenekli bir ekip eşlik ediyor. Ekipte yazar SCOTT LOBDELL, görüntü yönetmeni TOBY OLIVER (gelecek film Insidious: The Last Key), yapım tasarımcı CECELE M. DE STEFANO (TV’deki Empire), editör GREGORY PLOTKIN (Paranormal Activity serisi), kostüm tasarımcı MEAGAN MCLAUGHLIN LUSTER (10 Cloverfield Lane) ve besteci BEAR MCCREARY (10 Cloverfield Lane) yer alıyor.
Ölüm Günün Kutlu Olsun filminin idari yapımcıları ANGELA MANCUSO, JOHN BALDECCHI (Point Break), COUPER SAMUELSON (Get Out), JEANETTE VOLTURNO (The Purge serisi) ve SETH WILLIAM MEIER (The Bye Man).

JESSICA ROTHE
ISRAEL BROUSSARD

İdari Yapımcılar

ANGELA MANCUSO
JOHN BALDECCHI
COUPER SAMUELSON
JEANETTE VOLTURNO
SETH WILLIAM MEIER

Yapımcı
JASON BLUM, p.g.a.

Yazar
SCOTT LOBDELL

Yönetmen
CHRISTOPHER LANDON