OSMAN SEKİZ

OSMAN SEKİZ

Yönetmenliğini Ezel Akay’ın yaptığı, başrollerini Tim Seyfi, Begüm Birgören ve Kemal Uçar’ın paylaştığı Türkiye’de daha önce bir örneği olmayan son yılların en sıra dışı filmi “Osman Sekiz CGV Mars Dağıtımcılığı ile 01 Nisan’da sinemalarda .

Fantastik, romantik ve eğlenceli Osman Sekiz filmi konusuyla bir ilke imza atıyor.
Türk sinemasında fantastik film kategorisinde bir ilke imza atan Osman Sekiz filmi izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Başrollerini Tim Seyfi, Begüm Birgören ve Kemal Uçar ‘ın paylaştığı ‘Osman Sekiz’; Agorafobi (alan korkusu) hastası bir adamın beş fantastik canavar ile beraber eski bir köşkte yaşarken başına gelen olayları anlatıyor..

Hayatını kullanma kılavuzu yazarak kazanan Osman dededen kalma harap bir köşkte beş canavar ile birlikte yaşamaktadır ve hastalığı nedeniyle insanlarla bir araya gelmekten kaçınır. Canavarlarla yaşamaktan bıkıp usanan Osman daha huzurlu bir yaşam için köşkü satıp taşınmaya karar verip . Ancak bu hayaline kavuşabilmesi için öncelikte birlikte yaşadığı beş sevimli canavar ve Nazlı ile mücadele etmesi gerekir.

Yapımcılığı Rock Films olarak Ömer Kaya tarafından gerçekleştirilen son yılların en sıra dışı işine imza atılan filmin senaryosunu Kemal Uçar yazarken, yapım tasarımı ise İlban Ertem tarafından gerçekleştirildi. Günümüzden farklı bir zaman diliminde geçen film, Ezel Akay’ın renkli dünyası ile çok ilginç bir atmosfere sahip.

KONU; Agorafobi, panik bozukluk hastalığı sebebiyle şehrin epey uzağındaki eski bir konak olan evinden çıkamayan, insanlarla yüz yüze gelmekte zorlanan ve sosyal ortamlara giremeyen Osman,

daha huzurlu bir yaşam için buradan taşınmaya karar verir. Hedefine ulaşması için hastalığı kadar, uzun süredir ev arkadaşlığı yaptığı birbirinden sevimli beş canavarla da mücadele etmesi gerekecektir. Bu noktada hayatına giren Nazlı ve Emlakçı Turan ile birlikte hayatı altüst olacaktır.

Orijinal Adı: Osman Sekiz
Yönetmen: Ezel Akay
Senaryo: Kemal Uçar
Oyuncular: Tim Seyfi, Begüm Birgören, Kemal Uçar, Ezel Akay,Emre Kıvılcım,Salih Usta,Candan Ünal, Bircan Çağlar, Cemal Caner yavuz, Hasan Akay, İrfan Arslanoğlu, Bahar Kaplan,Bimen Zartar,Ahmet Avni Yılmaz, İlayda Yörükoğlu,Beri eş, Ezgi eş, Yahya Özgür Yıkılmaz
Tür: Komedi
Yapımcı Firma: Rock Films
Yapım Yılı: 2022
Orijinal Dili: Türkçe
Süre: 112 dk.
Vizyon Tarihi: 01 Nisan 2022