ParaNormaN

PARANORMAN 3D

Özet: Zombiler küçük bir kasabayı kuşatırsa kim yardıma çağrılabilir? Ölülerle konuşabilen, yanlış anlaşılmış küçük bir kasabalı olan Norman’dan (seslendiren: Kodi Smit-McPhee) başka seçenek yoktur. Kasabasını yüzyıllardır süren bir lanetten kurtarmak için Norman’ın zombilerin yanı sıra hayaletler, cadılar ve en kötüsü de moronlaşmış yetişkinlerle mücadele etmesi gerekecektir.Hayaletlerle konuşabilen bu küçük çocuk, paranormal güçlerinin başka dünyalardaki sınırları zorlaması ihtimaliyle karşılaşabilir. LAIKA’nın Oscar Ödülleri’ne aday gösterilmiş çok konuşulan animasyon filmi Koralin ve Gizli Dünya‘dan sonraki çalışması olan ParaNorman, stop-motion tekniğiyle üç boyutlu çekilmiş ikinci animasyon filmi olma özelliğini taşıyor.

Sam Fell ve Chris Butler ParaNorman’ın yönetmenliğini üstlenirken orijinal senaryo Chris Butler’a ait.

Seslendirme kadrosunda Oscar adayı Casey Affleck (Korkak Robert Ford’un Jesse James Suikastı), Tucker Albrizzi (İyi Şanslar Charlie), Tempestt Bledsoe (The Cosby Show), Alex Borstein (Family Guy), Jodelle Ferland (Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma), Jeff Garlin (Oyuncak Hikayesi 3), John Goodman (Sevimli Canavarlar), Bernard Hill (Titanik), Oscar adayı Anna Kendrick (Aklı Havada), Leslie Mann (Rio), Christopher Mintz-Plasse (Ejderhanı Nasıl Eğitirsin?) ile Tony ve Emmy ödüllü Elaine Stritch (30 Rock) bulunuyor.

ParaNorman’ın yapımcıları The Life Aquatic with Steve Zissou filminin animasyon yapımcısı Arianne Sutner ile LAIKA Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Travis Knight. Filmin görsel efekt denetçisi Oscar ödüllü Brian Van’t Hul (King Kong, Koralin ve Gizli Dünya), yapım tasarımcısı Emmy ödüllü Nelson Lowry (Yaman Tilki, Ölü Gelin), görüntü yönetmeni ise Oscar ödüllü Tristan Oliver (Yaman Tilki, Wallace ve Gromit Yaramaz Tavşana Karşı).

ParaNorman’ın dünya çapındaki dağıtım haklarını tıpkı Koralin ve Gizli Dünya’daki gibi Focus Features elinde bulunduruyor. Filmin denizaşırı dağıtımını ise Universal Pictures International gerçekleştirecek. Koralin ve Gizli Dünya En İyi Animasyon Filmi dalında Altın Küre, BAFTA, Critics’ Choice ve Oscar ödüllerine aday olmuş ve Amerika Film Enstitüsü (AFI) tarafından yılın en iyi 10 filmi arasında gösterilerek bir AFI Ödülü’ne layık görülmüştü.

Yönetmen: Sam Fell ve Chris Butler
Senaryo: Chris Butler
Yapımcı: Arianne Sutner, Travis Knight
Seslendirme Kadrosu: Kodi Smit-McPhee, Casey Affleck, Tucker Albrizzi, Tempestt Bledsoe, Alex Borstein, Jodelle Ferland, Jeff Garlin, John Goodman, Bernard Hill, Anna Kendrick, Leslie Mann, Christopher Mintz-Plasse, Elaine Stritch
Gösterim Tarihi: 19 Ekim 2012
Tür: Animasyon komedi-gerilim

Bir yanıt yazın