Pepee: Birlik Zamanı

Pepee: Birlik Zamanı

Türkiye’nin Milli çizgi film kahramanı ilan edilen Pepee 20 Ocak’ta “Birlik Zamanı” adlı sinema filmi ile beyazperdede Türkiye ile buluşuyor. Düşyeri Stüdyoları tarafından bugün filmin resmi afişi ve vizyona giriş tarihi yayınladı.

Uzun zamandır beklenen filmin şimdi de fragmanı merak konusu. Afişteki görsellere bakılınca Pepee’nin macerasının Urfa-Göbeklitepe, Adıyaman-Nemrut ve Kapadokya’da geçtiği görülüyor. Unesco Dünya mirası listesine giren bu üç önemli tarihi bölgede Pepee’nin nasıl bir macera yaşadığı 20 Ocak’ta belli olacak.

Sinopsis

Bazen tüm düşünceler karışır. Gerçek nerde bulamaz insan. İşte Pepee için de gerçeğin karıştığı bir macera “Birlik Zamanı” filmi. Türkiye’nin milli çizgi film kahramanı Pepee “Birlik Zamanı” adlı macerasında dedesinin STEAM (Scine, Teknoloji, Engineering, Art, Mathematic) labratuvarında ürettiği teknolojik sıcak hava balonu ile Türkiye semalarında kaybolur. Yüreğindeki tüm sevgileri arkasında bırakarak. Bu teknolojik uçan balon Pepee’yi önce Adıyaman – Nemrut, Urfa – Göbeklitepe ve en son da Kapadokya’ya götürür. Pepee acaba gerçeği bulabilecek mi? Başına gelen onca işten sıyrılıp evine geri dönebilecek mi? Sevginin ve bir olmanın ne kadar önemli ve değerli olduğunu anlayabilecek mi? Hepsi 20 Ocak’ta vizyona girecek Pepee filminde…

Gösterim Tarihi: 20 Ocak 2017
Dağıtım: Mars Dağıtım
Yapım: Düşyeri Yapım
Senaryo: Ayşe Şule Bilgiç
Müzik: Kıraç
Yönetmen: Hüseyin Emre Konyalı
Seslendirenler:
Pepee – Yağız Alp Şimşek
Bebee – Iraz Elif Kıraç
Eke – Çağrı Manas Kıraç
Şila – Meryem Atmaca
Dedee – Emre Törün
Anne – Nurkan Törün
Baba – Emre Törün
Maymuş – Ayşe Şule Bilgiç
Nenee – Ayşe Şule Bilgiç
Şuşu – Ayşe Şule Bilgiç
Tetee – Cansın Henoğlu
Kara Karga – Ayşe Şule Bilgiç
Liko – Başar Şahinyılmaz
Leli – Ece Sefertaş
Biri – Cüneyt Büyükyaka

Bir cevap yazın