Pırıltılı Hayatlar – The Bling Ring

PIRILTILI HAYATLAR
THE BLING RING

SİNOPSİS
Gerçek olaylardan esinlenerek, bir grup şöhret meraklısı genç, interneti kullanarak ünlü kişilerin izini sürmeye başlarlar. Amaçları da bu kişilerin evlerini soymaktır. Utangaç ve beceriksiz Marc (Israel Broussard), okul arkadaşları tarafından kabul görmek ister. İlk bakışta hoş görünen ama aslında hain biri olan Rebecca (Katie Chang) ile yakınlaşır. Birlikte zengin ve ünlülerin dolabından “alışveriş” yapmaya başladıklarında Marc için istediği popülarite gelir. Çok geçmeden hırsızlık yaparlarken yakalanma korkusu altında çok sayıda pahalı giysiler, ayakkabılar ve giysilerin sahibi olmaya başlarlar. Bu gençlerin suçları medyanın dikkatini çekmeye başlar.
Oskar ödüllü senarist, yönetmen Sofia Coppola imzalı filmde; Emma Watson, Katie Chang, Israel Broussard, Claire Julien gibi oyuncular rol almaktadır.
PRODUKSİYON HAKKINDA
Filmin kastı, kast direktörü Nicole Daniels ve Courtney Sheinin ile birlikte oluşturulmuştur. Oyuncuları seçerken gerçek yaşlarının önemini vurgulayan Coppola, yirmi beş yaşındaki gencin on beş yaşındaki bir kızı canlandırmasının kendisini aşırı rahatsız ettiğini ifade ediyor. Bu yüzden de istenilen duyguyu ve görünüşü sağlayacak gençleri bulmak Coppola ve ekibi için çok önemli olmuş. İlk başta Emma Watson’ın İngiliz aksanı ve karakteristik özellikleri role uymadığını düşünen Coppola, Watson’ı dinledikten sonra kararını değiştirmiştir. Ve Watson’ın kadroya dahil olmasını sağlamıştır. Filmde ayrıca, konusu gereği Paris Hilton ve Kirsten Dunst gibi tanınmış ünlü isimlerde rol alıyor.
Filmin çekimleri, Los Angeles’ta en az yirmi farklı lokasyonda çekilmiştir. Coppola ve yapım tasarımı ekibi, Calabasas’ta uygun çekim alanı keşfetmek için günlerce dolaşmışlardır. Filmin görüntü yönetmeni olan Harris Savides ile Coppola birçok projede birlikte çalışmışlardır. Ne yazık ki, Savides “PIRILTILI HAYATLAR” filmi esnasında rahatsızlanmıştır ve ekibe Christopher Blauvelt katılmıştır. Savides kısa bir süre sonra 2012 yılında hayatını kaybetmiştir.
OYUNCULAR VE EKİP
Yapımcılar Roman Coppola
Sofia Coppola
Youree Hanley
Yürütücü Yapımcılar Emilio Diez Barosso
Paul Rassam
Fred Ross
Michael Zakkin
Ortak Yapımcılar Darren M. Demetre
Yapım Tasarımı Anne Ross
Senaryo Nancy Jo Sales
Sofia Coppola
Yönetmen Sofia Coppola
Görüntü Yönetmeni Harris Savides
Kasting Debe Waisman
Nicole Daniels
Courtney Sheinin
Kostüm Tasarımı Stacey Battat
Müzik Danieel Lopatin
Brian Reitzell
Oyuncular Emma Watson – Nicki
Katie Chang – Rebecca
Israel Broussard – Marc
Claire Julien – Chloe
Taissa Farmiga – Sam
Georgia Rock – Emily
Leslie Mann – Laurie

13 Eylül 2013
Tür Suç, Dram
Süre 95 dk
Dili İngilizce
İthalat / Dağıtım Pinema

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157635494972914″]

Bir yanıt yazın