Prestij Meselesi

Prestij Meselesi

Konu: Prestij Meselesi, müzik yapımcısı olan Hilmi Topaloğlu’nun Anadolu’nun dört bir yanından bulduğu yetenekli genç müzisyenleri keşfetmesini konu ediyor. 1990’lardan günümüze müziğe yön veren 3 gariban müzisyenin (Özcan Deniz, Haluk Levent, Mahsun Kırmızıgül) içlerindeki bitip tükenmeyen azimlerinin, mesleklerine olan tutkularının, hayatla olan mücadelelerinin ve kalpten kalbe giden o ilk yolculuğun gerçek hikâyesini anlatıyor.

Mahsun Kırmızıgül’ün hem senaryosunu yazdığı hem de yönetmenliğini yaptığı dram filmi Prestij Meselesi, Mahsun Kırmızıgül’ün kendi hayat hikâyesini işliyor. Filmde 90’lı yıllar boyunca ülke müziğine birçok önemli ismi kazandıran Prestij Müzik ile Mahsun Kızmızıgül, Özcan Deniz ve Haluk Levent’in yollarının kesişmesi ve ünlü müzik yapımcısı Hilmi Topaloğlu ile birlikte yıldızlığa uzanan bir yolculukları anlatılıyor.

Yönetmen: Mahsun Kırmızıgül
Oyuncular: Mahsun Kırmızıgül (Mahsun Kırmızıgül), Onur Gözeten (Özcan Deniz), Ali Erkin (Haluk Levent), Erkan Petekkaya, Biran Damla Yılmaz, Erdal Özyağcılar, Engin Hepileri (Hilmi Topaloğlu), Eser Yenenler (Şinasi)
Yapım: Boyut Film
Süre: 121 Dakika
Tür: Dram
Gösterim Tarihi: 03 Şubat 2023
Dağıtım: CGV Mars Dağıtım