R.I.P.D. Ölümsüz Polisler

Konu: Jeff Bridges ve Ryan Reynolds, 3 boyutlu doğaüstü aksiyon-macera filmi olan R.I.P.D. Ölümsüz Polisler’de dünyamızı, diğer tarafa geçmeyi reddeden ve giderek daha zararlı hale gelen yaratıklardan kurtarmak için “öteki dünya” işleriyle uğraşan Ölümsüz Polisler Bürosu (R.I.P.D) adına çalışan iki polisi canlandırıyor.

Emektar şerif Roy Pulsifer (Bridges), tüm kariyerini R.I.P.D. adıyla bilinen efsanevi Ölümsüz Polisler Bürosu’nda sıradan insan kılığına girip korkunç ruhların izini sürerek geçirmiştir. Görevi ise dünyada masumların arasında saklanan özel suçluları tutuklayıp adaletin önüne çıkarmaktır.

Espirili bir kişiliğe sahip olan Roy’un yanına eskiden yükselen bir yıldız olan dedektif Nick Walker (Reynolds) atanınca, yeni ortaklar istemeyerek de olsa birinci sınıf bir takım çalışmasına saygı duyarak hareket etmek zorunda kalırlar. Ölümsüz Polisler Bürosu’nun bu en iyi iki polisi, bildiğimiz yaşamı sona erdirebilecek bir komployu ortaya çıkarınca mucizevi bir biçimde yeniden evrensel denge sağlanmış olur ya da öbür dünyaya geçilen tünel, kızgın ruhları dünyamıza doğru yollamaya başlar…

R.I.P.D. Ölümsüz Polisler’in yönetmenliğini Robert Schwentke (Red), yapımcılığını ise Neal H. Moritz (Hızlı ve Öfkeli serisi, Ben Efsaneyim), Mike Richardson  (Hellboy, Hellboy II: Altın Ordu) ve Michael Fottrell (Hızlı ve Öfkeli serisi, Live Free or Die Hard) üstleniyor.
Tür: 3 Boyutlu Doğaüstü Aksiyon-Macera

Yönetmen: Robert Schwentke
Senaryo: Phil Hay & Matt Manfredi
Hikaye: David Dobkin & Phil Hay & Matt Manfredi
Esinlenilen Dark Horse Çizgi Romanının Tasarlayan: Peter M. Lenkov
Yapımcılar: Neal H. Moritz, Mike Richardson, Michael Fottrell
Baş Yapımcılar: Ori Marmur, Ryan Reynolds, Jonathon Komack Martin, David Dobkin, Keith Goldberg, Peter M. Lenkov
Oyuncu Kadrosu: Jeff Bridges, Ryan Reynolds, Kevin Bacon, Mary-Louise Parker, Stephanie Szostak, Robert Knepper, James Hong, Marisa Miller, Mike O’Malley, Devin Ratray

PRODÜKSİYON NOTLARI

JEFF BRIDGES (The Big Lebowski, True Grit) ve RYAN REYNOLDS (Safe House, The Proposal) olağanüstü bir 3D aksiyon-macera filmi R.I.P.D. ÖLÜMSÜZ POLİSLER’in başrollerini paylaşıyorlar. İki polis memuru, tüm insanları, diğer dünyaya giriş yapmayı reddedip bu dünyada rahatsızlık yaratanları, ölümlülerden korumak üzere, ‘Huzur içinde yat’ departmanına sevk edilirler.

Kıdemli komiser Roy Pulsifer (Bridges) tüm yaşamını, hayatta olan insanların arasında gezen, ölmüş ruhlar ve canavarların peşinde geçirmiştir. Görevi ne mi? Son yargıdan kaçmak isteyen ve dünyada saklanan bu ruhları bulmak ve ilahi adalete teslim etmek. Yıldızı parlayan bir dedektif olan Nick Walker ise (Reynolds) onun yardımcısı… Arada sürtüşmeler olsa da, bu zorlu görevde beraber çalışmak zorundalar. Pulsifer ve Walker yaşadığımız dünyanın sonunu getirebilecek bir tehlikeyi farkedince kozmik dengeyi sağlamaya çalışırlar. Başaramazlarsa, öteki dünyaya açılan tünelden gelen tüm kötü ve kızgın ruhlar dünyayı işgal edecektir. Filmde, Bridges ve Reynolds’ın yanı sıra Nick’in ortağı Bobby Hayes rolünde KEVIN BACON (X-Men: First Class); Nick ve Roy’un oldukça sert büro şefi Proctor rolünde MARY-LOUISE PARKER (Weeds) ve dünyanın sonunda hiç de hoş olmayan bir rol almadan önce, ölüm sebebini bulmaya çalışan Julia rolünde STEPHANIE SZOSTAK (Iron Man 3) yer alıyor.

Yardımcı oyuncular kadrosunda ise, Nick’in beklenmedik yaşlı hali rolünde efsanevi aktör JAMES HONG (Blade Runner) ve Roy’un çekici kız arkadaşı rolünde süper model MARISA MILLER (Gary Unmarried) karşımıza çıkıyor. R.I.P.D. ÖLÜMSÜZ POLİSLER’den kaçan 3 suçluyu ise, Stanley Nawicki rolünde ROBERT KNEPPER (Cult); Boston Red Sox takımı fanı Elliot rolünde MIKE O’MALLEY (Glee) ve Elvis hayranı fiyakalı Pulaski rolünde DEVIN RATRAY (Side Effects) canlandırıyor.

R.I.P.D. ÖLÜMSÜZ POLİSLER yapımı, yönetmen ROBERT SCHWENTKE’nin (Red, Flightplan) ve yapımcılar NEAL H. MORITZ (21 Jump Street, Fast & Furious franchise), MIKE RICHARDSON (Hellboy, Hellboy II: The Golden Army) ve MICHAEL FOTTRELL’in (Fast Five, Live Free or Die Hard) ellerinde hayat buluyor. Joining Schwentk’e bu aksiyon-maceranın yetenekliler takımda yer alan diğer kişiler ise; görüntü yönetmeni ALWIN KÜCHLER (Hanna, Sunshine), editör MARK HELFRICH (X-Men: The Last Stand, Rush Hour), yapım tasarımcısı ALEC HAMMOND (Red, Donnie Darko), kostüm tasarımcısı SUSAN LYALL (Red, Flightplan) ve besteci CHRISTOPHE BECK (Pitch Perfect, The Hangover series).  Yaratıcı PETER M. LENKOV ve ( 24, Hawaii Five-0) ve DAVID DOBKIN’e ait olan (Wedding Crashers, The Change-Up) Dark Horse yayınlarından çıkan grafik romandan uyarlama R.I.P.D. / R.I.P.D. ÖLÜMSÜZ POLİSLER’in senaryosu PHIL HAY & MATT MANFREDI’ye ait.

R.I.P.D. ÖLÜMSÜZ POLİSLER’in İdareci Yapımcıları; ORI MARMUR (The Green Hornet), Reynolds, JONATHON KOMACK MARTIN (The Change-Up), Dobkin ve KEITH GOLDBERG (17 Again).

Bir yanıt yazın