Ralph ve Internet – Ralph Breaks the Internet

“Ralph ve İnternet – Oyunbozan Ralph 2” filminde, video oyunlarının kötü çocuğu Ralph ve en yakın arkadaşı Vanellope von Schweetz, Vanellope’un oyunu Şeker Yarışı’nı kurtarmak üzere Litwak oyun salonundan ayrılır. Bu yolculukla internetin keşfedilmemiş, engin ve heyecanlı dünyasına dalan ikili, onlara yol göstermeleri için internet vatandaşlarına yani nettaşlara bel bağlar. Onlara yardım eli uzatanlar arasında, trend yaratan websitesi “BuzzzTube”un yöneticisi ve algoritması olan Ev-vet ve Kargaşa Yarışı isimli online araba oyununun sıkı sürücüsü Shank vardır.

Vanellope, Shank’a o kadar hayranlık duyar ki Ralph tek arkadaşını kaybetmekten oldukça korkar. Rich Moore (“Zootropolis,” “Oyunbozan Ralph”) ve Phil Johnston (yardımcı yazar “Oyunbozan Ralph,” “Cedar Rapids,” yardımcı yazar “Zootropolis,”), tarafından yönetilen ve yapımcılığını Clark Spencer’ın (“Zootropolis,” “Oyunbozan Ralph,” “Bolt”) yaptığı Ralph ve İnternet, 11 Ocak 2019’da vizyona girecek.

Yönetmenler: Rich Moore, Phil Johnston
Yapımcı: Clark Spencer
Senaryo: Phil Johnston, Pamela Ribon
Vizyon Tarihi: 11 Ocak 2019

NOTLAR:
• “Oyunbozan Ralph” 2 Kasım 2012 tarihinde vizyona girdiğinde, Walt Disney Animasyon Stüdyoları filmi olarak açılış haftasında en yüksek hasılat yapan film oldu.
• “Oyunbozan Ralph” animasyon sinema filmi yapımcılığı için Amerika Yapımcılar Birliği Ödülü ve en iyi animasyon filmi, yönetmen, senaryo ve oyuncu dalları dahil beş Annie ödülü kazandı. Film Eleştirmenleri Birliği tarafından en iyi animasyon filmi ilan edildi, Casting Society of America tarafından büyük başarıya layık görüldü ve en iyi animasyon filmi dalında Çocukların Tercihi Ödülü’nü kazandı. Film aynı zamanda en iyi animasyon film dalında Oscar ve Golden Globe adayı oldu.
• Film “Oyunbozan Ralph” filminin orijinal yönetmeni, yapımcısı ve senaristini yeniden bir araya getiriyor. Senaryosu Phil Johnston ve Pamela Ribon tarafından yazıldı.
• Yönetmen Rich Moore, yapımcı Clark Spencer, ve senarist Phil Johnston, yönetmen Byron Howard ve senarist/yönetmen Jared Bush ile Oscar ödüllü gişe rekorları kıran film “Zootopia” yı yaratmak için işbirliği yapmıştı.