Riddick

Bir David Twohy Filmi
VIN DIESEL, KARANLIĞA HÜKMET
4 EKİM’DE SİNEMALARDA

Son filmi Fast & Furius ile oldukça büyük başarı elde eden küresel aksiyon starı ve film yapımcısı VIN DIESEL merakla beklenen keşfedilmesini sağlayan büyüleyici serinin devamı
“RIDDICK”e geri döndü.
Karanlık gerilim filmi onu ve yazar/yönetmen DAVID TWOHY‟i (A Perfect Getaway, The Fugitive) tekrar bir araya getirdi. Diesel rolü Riddick için “O bir kahraman değil. O bütün galaksideki her ödül avcısının yakalamak istediği tehlikeli bir kaçak.” diyor.
Tanınmayan Riddick‟i en son bıraktığımızda Necromongers‟ın Lord Marshall‟ı olarak taçlandırılmıştı. Bir sözü iki edilmemesine rağmen – sayısız kadın ve limitsiz bir güç- bu yabancı dünyadaki yabani sıkıldı ve huzursuzlandı. İkiyüzlü komutan Vaako (KARL URBAN, Star Trek serisinden) Riddick‟in insanlarının çok önce kaybettiği gezegeni Furya‟nın nerede olduğunu bildiğini söyleyince Riddick, Vaako hakkındaki tüm çekincelerini unutup evine dönmek ister. Birkaç sadık askeri ile birlikte Riddick bir gemi alır ve bu rahat hayatı bırakıp gider.
Güneşin ve anlaşıldığı üzere canlının bulunmadığı sözde evinin bulunduğu dünyaya gemileri inince Riddick oyuna getirildiğini ve ölüme terk edildiğini anlar. Uzun bir süredir nerdeyse hiç yerinden ayrılmayan kahramanımız Lord Marshall olarak geçirdiği yılların onu nasıl yumuşattığını ve aptallaştırdığını anlıyor. Ve kısa zamanda doğuştan gelen yeteneği içgüdülerini biliyor ve tanıdığı tüm insanlardan daha ölümcül olan yırtıcı hayvanlara karşı hayatta kalmaya çalışır. Bu Allah‟ın unuttuğu kaya parçasında hayatta kalmanın tek yolu onlardan daha tehlikeli olmaktır. Tek kurtuluşu ise bir acil durum alarmını aktive etmek ve sürekli üstüne çullanan paralı askerleri alarma geçirmektir.
İlk ulaşan gemi Riddick‟in daha önce hiç karşılaşmadığı kadar tehlikeli ve vahşi paralı askerler taşır. Bu eşkıya grubu elinde uzun ve kalın kılıcı olan sadist Santana (JORDI MOLLÀ) liderliğinde tutuluyordur. Santana‟nın kas görevini ise Diaz (DAVE BAUTISTA) görüyor. Aynı zamanda güvertede dindar Luna (NOLAN GERARD FUNK), sorumsuz Vargas (CONRAD PLA), Nunez (NOAH DANBY), Rubio (NEIL NAPIER), ve Falco (DANNY BLANCO HALL) bulunmaktadır. Görevli kişilere ek gemide bir de iki kez Grammy Ödülü adaylığı alan KERI LYNN HILSON‟ın canlandırdığı tutuklu ve gemi üyelerinin acımasızlığına maruz kalan bir esir bulunmaktadır.
Ama Santana‟nın gemisi oyunda olan tek paralı asker gemisi değil. İkinci gemiye Riddick‟i yakalamayı kişiselleştiren gözü pek ve azimli Boss Johns (MATT NABLE) tarafından liderlik yapılmaktadır. İyi eğitimli ve tam teçhizatlı askerlerini ise yardımcı komutan ve karşı tarafında olunmaması gereken tetikçi Dahl (KATEE SACKHOFF), sezonluk kelle avcısı ve usta izci Lockspur (RAOUL TRUJILLO), ve tamirci Moss (BOKEEM WOODBINE) oluşturur.
Terk edilmiş bir istasyonun çevresinde bu iki gemi rahat etmek için oldukça yakınlar ve Santana ilk ulaştığının altını sürekli çizer. Ama dışarıda kaos artınca ve cesetler çoğalmaya başlayınca Santana son kalan Furyanlı‟yı öldürmek için iki ekibin birlikte daha iyi olduğunu anlar.
Azalan zaman ve ufukta kimsenin kurtulamayacağı fırtına gözükürken Riddick‟in avcıları onu yakalamadan gitmeyi reddederler. İnsan olduğu kadar hayvani olan bir yaratıkla karşılaşınca kaçanın kendileri olması gerektiğini anlamadılar…

ONE RACE FILMS Sunar
Bir ONE RACE FILMS Prodüksiyonu
UNIVERSAL PICTURES ve RADAR PICTURES İş Birliği İle
Bir DAVID TWOHY Filmi
VIN DIESEL
JORDI MOLLÀ
MATT NABLE
KATEE SACKHOFF
DAVE BAUTISTA
BOKEEM WOODBINE
RAOUL TRUJILLO
NOLAN GERARD FUNK
ve
KARL URBAN as Vaako
Uygulamacı Yapımcılar: SAMANTHA VINCENT, MIKE DRAKE, GEORGE ZAKK
Yapımcılar: VIN DIESEL, TED FIELD
Karakter Uygulaması: JIM & KEN WHEAT
Yazan ve Yöneten: DAVID TWOHY

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157635960427124″]

Bir yanıt yazın