Rio – RIO

“RIO”8 Nisan 2011 de vizyonda

ICE AGE (BUZ DEVRİ) serisinin yapımcılarından ve yönetmeninden “RIO”, evcil ve türünün son erkek örneği olan bir kuş olan Mavili’nin, dişi makav kuşu Harika’yı bulmak Minesota’dan Rio’ya yaptığı yolculukla başlayan çılgın bir macerayı, Rio’nun renkli, karnavalımsı dünyasıyla sunuyor. BUZ DEVRİ ekibinin filme özel karakterizasyon ve 3D teknolojisi ile yarattığı film, son dönemin en başarılı, komik ve aksiyon dolu animasyonları arasında. “RIO” Amerika’dan da önce 08 Nisan 2011’de Türkiye’de vizyona giriyor.

Filmin orijinal versiyonunda seslendirmeyi ANNE HATHAWAY, JESSE EISENBERG, JEMAINE CLEMENT, LESLIE MANN, TRACY MORGAN ve will.i.am; Mavili’nin Türkçe seslendirmesini de BUZ DEVRİ serisinde “Sid” karakterine de ses veren YEKTA KOPAN gerçekleştirdi.

Filmin Rio Karnavala’nı anımsatan müzik dolu yapısını bir üst noktaya taşıyan Brezilyalı müzik efsanesi SERGIO MENDEZ, film soundtrack’i  için de  will.i.am (Black Eyed Peas), Jamie Foxx, Bebel Gilberto, Taio Cruz, Ester Dean, Siedah Garrett, Jemaine Clement, ünlü Brezilyalı perküsyoncu Carlinhos Brown ve film müziklerine yaptığı bestelerle tanınan John Powell ile çalıştı

Konu:

Uçmayı hiç öğrenememiş evcimen bir papağan olan Mavili (Blu), sahibi ve en yakın arkadaşı olan Linda ile Minnesota’nın Moose Lake şehrinde konforlu bir hayat sürmektedir. O güne dek Mavili’nin Makav kuş türünün son örneği olduğunu düşünen ikili, Rio de Janeiro’da Harika (Jewel) isimli bir dişi makavın yaşadığını öğrenince çok uzaktaki bu egzotik diyara doğru yolculuğa çıkar. Rio’ya varmalarından kısa bir süre sonra beceriksiz birkaç hayvan taciri tarafından kaçırılan Mavili ve Harika, tacirlerin elinden bir grup Riolu kuş tarafından kurtarılır. Yeni arkadaşlarının da desteğiyle hayvan tacirlerine karşı gelmeye çalışan Mavili için artık uçmayı öğrenmenin ve en iyi arkadaşı Linda’ya geri dönmenin bir yolunu bulmak için gereken cesareti kazanmanın zamanı gelmiştir.

Yönetmen: CARLOS SALDANHA
Senaryo: DON RHYMER,  JOSHUA STERNIN & JEFFREY VENTIMILIA and SAM HARPER
Orijinal hikaye:
CARLOS SALDANHA, EARL RICHEY JONES & TODD JONES
Yapımcılar: BRUCE ANDERSON, JOHN C. DONKIN
Film:
“RIO”
Vizyon Tarihi: 08 Nisan 2011
http://www.rio-themovie.com
http://www.facebook.com/riofilmturkiye
Süre: 96 dk.

Bir yanıt yazın