Room: Gizli Dünya – Room

ROOM
GİZLİ DÜNYA

SİNOPSİS
Toronto Film Festivali’nde “Halkın Seçimi”, Altın Küre ve Bafta’da “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllerini alan ve “En İyi Kadın Oyuncu”, “En iyi Film”, “En İyi Yönetmen”, En İyi Uyarlama Senaryo” dallarında Oscar adayı olan “ROOM: Gizli Dünya”, bir anne ve çocuğu arasındaki sonsuz sevginin benzersiz ve dokunaklı hikâyesini anlatıyor.
“Room: Gizli Dünya”da Ma (Brie Larson), 7 yıl önce Nick (Sean Bridgers) tarafından kaçırılır ve bir odaya kapatılır. 2 yıl sonra oğlu Jack dünyaya gelir ve yaşam artık eskisinden de zor bir hale gelir. Her iyi anne gibi, Ma da kendini Jack’in mutluluğuna adamıştır ve bu küçücük odada ona büyük bir dünya yaratmaya çalışır. Penceresi olmayan, 3’e 3 metre bir alanda, Ma üstü kapalı bir şekilde “Oda” dediği yerde, Jack’in iyi bir hayat yaşamasını sağlamak için elinden geleni yapar. Ama Jack’in, bitmek tükenmez soruları ve artık bu dünyanın ona yetmemesi, kaçmak için riskli bir plan yapmasına neden olacaktır.
Esaret ve özgür kalmaya dair gergin bir anlatımı olan, hem de çocukluğun güzelliklerine yapılan yaratıcı yolculuğu, aile bağları ve dayanıklılığını anlatan “ROOM: Gizli Dünya”, Emma Donoghue’nun çok satan ödüllü kitabından uyarlanmıştır. Yönetmen Lenny Abrahamson, Jack ve Ma’nın tamamen tekil dünyalarını kalbi sıkıştıran, yoğun, sinemasal bir hayata dönüştürürken de romana sadık kalmıştır. Film, en karanlık koşullarda bile aile sevgisinin üstün gelen gücünü sergiliyor.

Yönetmen: Lenny Abrahamson
Yapımcılar: Ed Guiney, David Gross
Türü: Aile, Gerilim
Oyuncular: Brie Larson, Jacob Tremblay, Joan Allen, William H. Macy
Yapım Yılı: 2015
İthalat / Dağıtım: PinemArt
VİZYON TARİHİ: 19 ŞUBAT 2016

Bir yanıt yazın