Ruhlar Bölgesi: Bölüm 3 – Insidious: Chapter 3

RUHLAR BÖLGESİ: BÖLÜM 3
“INSIDIOUS: CHAPTER 3”

Özet: En karanlık Ruhlar Bölgesi/Insidious filmi izleyicileri yeniden ölüm sonrası alem olan Öte’ye götürerek, Elise Rainier’ın (Lin Shaye) genç bir kadını içine girmiş şeytandan kurtarmak için oraya yaptığı cesur yolculuğu işliyor.

Dehşet verici korku serisinin en son filmi “Ruhlar Bölgesi: Bölüm 3 / Insidious: Chapter 3” serinin ortak yaratıcısı Leigh Whannell tarafından yazıldı ve yönetildi. Hikaye Lambert ailesinin “Ruhlar Bölgesi/Insidious” ve “Ruhlar Bölgesi: Bölüm 2 / Insidious: Chapter 2”deki mücadelesinden ve Elise’in Öte’nin ruhlarıyla savaşlarından yıllar öncesini ele alıyor. Bu geriye dönüş filminde, aktris olmaya hevesli genç bir kız olan Quinn Brenner (Stefanie Scott) merhum annesinin kendisiyle temasa geçmeye çalıştığını hisseder ve yetenekli bir medyum arar. Bulduğu kişi Elise’dir.

Elise hassas Quinn’i koruma güdüsü hisseder ama geçmişindeki bir trajedi onu becerilerini kullanmaya isteksiz hale getirmiştir. Çok geçmeden şaşırtıcı bir kaza Quinn’i evde dinlenmeye mecbur bırakınca, dul babası Sean (Dermot Mulroney) aileyi bir arada tutma mücadelesi verir. Daha sonra, Quinn kendi yatak odasında kötü bir doğaüstü varlığın saldırısına uğrar. Bunun üzerine, Sean yardım etmesi için Elise’ ricada bulunur. İnancı ve amaç anlayışı arasında kalan Elise ölülerle irtibata geçmek için güçlerini kullanır. Bunun için yeni tanıştığı iki kişiden yardım alır: Lisanssız parapsikologlar Tucker (Angus Sampson) ve Specs (Leigh Whannell).

Quinn’i korumak için Öte’nin derinliklerine dalmak zorunda kalan Elise, çok geçmeden o güne dek karşılaştığı en acımasız düşmanla karşı karşıya olduğunu görür. Bu, insan ruhuna doymak bilmez bir iştah duyan bir iblistir.

Focus Features, Stage 6 Films ve Entertainment One işbirliğiyle, bir Blumhouse ve Oren Peli yapımı olan “Ruhlar Bölgesi: Bölüm 3 / Insidious: Chapter 3” yi sunar. Başrollerini Dermot Mulroney, Stefanie Scott, Angus Sampson, Leigh Whannell ve Lin Shaye’nin paylaştığı filmin castingini CSA’den Terri Taylor gerçekleştirdi. Filmin kostümleri Ariyela Wald-Cohain’in, müziği Joseph Bishara’nın, kurgusu ACE’den Tim Alverson’ın, yapım tasarımı Jennifer Spence’in, görüntü yönetimi ise ASC’den Brian Pearson’ın imzasını taşıyor. Filmin yönetici yapımcılığını Steven Schneider, Brian Kavanaugh-Jones, Charles Layton, Peter Schlessel, Lia Buman, Xavier Marchand, yapımcılığını ise PGA üyesi Jason Blum’ın yanı sıra, Oren Peli ve James Wan üstlendi. Leigh Whannell’in yarattığı karakterlere dayanan filmin yazar ve yönetmeni de Leigh Whannell.

Bir yanıt yazın