Şampiyonlar – Campeones

Goya Ödülleri’nde En İyi Film Ödülü’nü kazanan ve İspanya’da 3 milyonu aşkın kişinin izlediği “Şampiyonlar”, seyircilerle ise 3 Mayıs Cuma günü buluşuyor. Zihinsel engelli gençlerin hayatlarının basketbolla nasıl değiştiğini anlatan film, seyircilere duygu dolu anlar yaşatacak.

İçinizi Isıtacak Bir Aile Komedisi:

Zihinsel engelli gençlerin içten, eğlenceli, duygu dolu şampiyonluk hikayesi

“Şampiyonlar”, profesyonel bir basketbol takımın yardımcı koçunun, mahkemenin verdiği 90 günlük zorunlu hizmet cezası süresince, zihinsel engelli oyunculardan oluşan bir basket takımını çalıştırma hikayesini konu ediniyor. Takım oyuncularının bireysel hikâyelerinden yola çıkarak engelli bireylerin aile ilişkilerini, iş hayatına ve sosyal yaşama katılımlarını beyaz perdeye taşıyan “Şampiyonlar” filmi aynı zamanda da toplumun engelli bireylere bakış açısının altını çiziyor. İZEV Vakfı, bu filmle zihinsel veya bedensel engelli olarak tanımlanan bireylerin toplumdaki her birey gibi eşit yaşam hakkına sahip olduklarını hatırlatarak, farkındalık yaratmayı hedefliyor ve “Yıkılmak zorunda olan, zihinlerinizdeki duvarlar” diyor.

Atlantik ve İnterAktif Medya tarafından ülkemize getirilen Şampiyonlar filmi CGV Mars Dağıtım’ın dağıtımıyla 3 Mayıs’ta sinema severlerle buluşuyor.