Saplantı – Unforgettable

SAPLANTI
“Unforgettable”

“Unforgettable/Saplantı” deneyimli yapımcı Denise Di Novi’nin (“Crazy, Stupid, Love”, “Focus”) yönetmen koltuğundaki ilk filmi. Rosario Dawson (“Sin City” filmleri), Katherine Heigl (“27 Dresses”, “Knocked Up”) ve Geoff Stults (TV yapımı “The Odd Couple”) bu dramatik gerilimin başrollerini paylaşıyorlar.
Eski kocası David (Stults), Julia Banks’le (Dawson) mutlu bir nişanlılık dönemi geçirirken, Tessa Connover (Heigl) evliliğinin bitmiş olduğu gerçeğiyle başa çıkmakta zorlanmaktadır. Eski kocası, Julia’yı eskiden birlikte mutlu bir şekilde yaşadıkları eve getirmekle kalmamış, onu kızları Lily’nin hayatına da sokmuştur. Julia yeni hayatına alışmaya çalışırken, nihayet rüyalarının erkeğiyle tanıştığına, sorunlu geçmişini geride bırakmasına yardım edebilecek bir erkekle birlikte olduğuna inanmaktadır. Fakat Tessa’nın kıskançlığı öylesine patolojik bir hâl alır ki Tessa, Julia’nın rüyasını kabusa dönüştürmek için elinden geleni yapmaya başlar.  
Filmin başlıca oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler ve rolleri şöyle sıralanabilir: Tessa’nın annesi Helen rolünde sinema ve televizyon yıldızı Cheryl Ladd; Sarah rolünde Sarah Burns (HBO yapımı “Big Little Lies”); Julia’nın en iyi arkadaşı Ali rolünde Whitney Cummings (“The Wedding Ringer”); Michael Vargas rolünde Simon Kassianides (TV yapımı “Agents of S.H.I.E.L.D.”); Lily rolünde Isabella Kai Rice (“True Blood”); ve Dedektif Pope rolünde Robert Ray Wisdom (HBO yapımı “Ballers”).
Di Novi “Unforgettable/Saplantı”yı Christina Hodson’ın senaryosuna dayanarak yönetti.  Di Novi, Alison Greenspan (“If I Stay”) ve Ravi Mehta (“Get Hard”) filmin yapımcılığını, Lynn Harris ise yönetici yapımcılığını üstlendi.
Filmin kamera arkası ekibi, birden fazla Oscar ödülü kazanmış görüntü yönetmeni Caleb Deschanel’in (“The Right Stuff”, “The Natural”) yanı sıra, yapım tasarımcısı Nelson Coates (“Flight”), kurgu ustası Frédéric Thoraval (“Taken”) ve kostüm tasarımcısı Marian Toy’dan (HBO yapımı “Ballers”) oluşuyor. Filmin müziği Toby Chu’nun imzasını taşıyor.

Bir cevap yazın