Sarışın Bomba – Atomic Blonde

SARIŞIN BOMBA
ATOMIC BLONDE

TÜRKÇE DUBLAJ VE ALTYAZI SEÇENEKLERİYLE
28 TEMMUZ’DA SİNEMALARDA

27 Temmuz’da Erken Gösterim ile Sinemalarda

YAPIM NOTLARI
Antony Johnston ve Sam Hart tarafindan yazılan “The Coldest City” adlı çizgi romandan uyarlanmıştır.
Oscar ödüllü CHARLIZE THERON, ikili oynayan hainlerin ve devrim için saatli bomba  gibi  kaynayan  bir  şehirde  MI6’in  en  seçkin  ajanını  izlemektedir.  Kraliçe’nin Gizli İstihbarat Servisi Ajanı Lorraine Broughton’un (Theron), imkânsız görevinde hayatta kalabilmek için tüm hünerlerini sergilemek için tüm  hayatını  ortaya  koyar.  İstikrar  sağlayamayan  Berlin’e  zor  bir  görevi  sonuçlandırmak için tek başına gönderilir. Bu zorlu görevde Berlin istasyon şefi David Percival (JAMES MCAVOY, Split, X-­-Men serisi) ile ortak çalışacaktır. Atomic Blonde, zarif ve hızlı aksiyonun, cesur cinselliğin ve göz kamaştırıcı tarzın  harmanlandığı  bir  dünyada,  bu  dünyayı  acımasız  ve  ölümcül  olarak  hayal eden DAVID LEITCH (John Wick, Deadpool 2) tarafından yönetiliyor.
Ayrıca, CIA operatörü Emmett Kurzfeld’i JOHN GOODMAN’ın (10 Cloverfield Lane, Kong: Skull Island ) Fransız gizli servis ajanı ajanı Delphine Lasalle ‘ı da  SOFIA  BOUTELLA  (The  Mummy,  Kingsman:  The  Secret  Service)  canlandırıyor.
HİKAYE HAKKINDA
1989’da  Berlin  Duvarının  yıkılması  ve    süper  güç  birliğinin  yeniden  düzenlendiği yıllar… MI6 için güçlü ve baştan çıkarıcı bir üst düzey ajan olan Lorraine  Broughton  (Theron),  müttefik  bir  gizli  ajanın  ölümünü  araştırmak  üzere Almanya’ya gönderilir. Lorrainne’e, Berlin istasyon şefi David Percival (McAvoy) ile işbirliği yapması bildirilir. İki ajan üzerinde dikkatli bir gözlem yapmak üzere MI6 araştırmacı Eric Gray (Jones) ve üst düzey CIA operatörü Emmett  Kurzfeld  (Goodman)  görevlendirilmiştir.  Broughton  ayrıca,  Fransız  istihbarat ajanı Delphine Lasalle’in (Boutella) Broughton ile kişisel olarak ilgilidir. Doğu Alman Stasi istihbarat ajanı tarafından hazırlanan Berlin’deki tüm Batılı temsilcilerin kimliklerinin ve kişisel ayrıntılarının bir listesi açığa çıkmak  üzeredir.  Bütün  ajanlar  ve  çevresindeki  insanlar,  Batı’nın  bütün  istihbarat operasyonunu tehlikeye atabilecek bu tehdide karşı gelmek için uğraşıyorlardı.  Mikrofilm  listesi  kod  adı  Spyglass  (Marsan)  olan  adamdır.  İttifakları huzursuz olmaya devam ederken, Broughton ve Percival Spyglass’ı korumaya karalıdırlar.

Soğuk  hava  ve  Duvarın  çökmesi  arifesinde  gerginlik  iyice  yükselmiştir.  Zamanın tükenmesiyle, Broughton tüm donanım yeteneklerini ortaya koyacaktır.  Meydan  okuma,  dövüş  sanatları  ve  ihanet.  Bu  yazı  patlatacak  acayip hareketli aksiyon filmi…