Sicario

Meksika’da Sicario tetikçi demek
18 EYLÜL’DE SİNEMALARDA

SİNOPSİS: ABD ve Meksika arasındaki kanunsuz sınırda idealist bir FBI ajanı [Emily Blunt] bir özel operrasyon kuvveti ajanı [Josh Brolin] tarafından yükselen uyuşturucu savaşında görevlendirir.
Şüpheli geçmişe sahip esrarengiz danışman [Benicio Del Toro] tarafından yürütülen takım Kate’in hayatta kalma mücadelesi verirken inandığı her şeyi sorgulamasına neden olan gizli bir operasyonla görevlendirilirler.
BİR SINIR GERİLİMİ
“Burada hayatta kalamayacaksın. Sen bir kurt değilsin.
Burası kurtların toprakları.” –Alejandro
Yönetmen  Denis  Villeneuve’dan  (Prisoners,  Incendies)  içinizi  yakacak duygusal ve gerilim dolu bir entrika, yozlaşmış ve ahlaki, kargaşa ile dolu sınırda geçen uyuşturucu savaşı hikayesi.
Arizona FBI ajanı ve kaçırılma olaylarının şefi Kate Macer (Golden Globe®ödüllü Emily Blunt) Meksikalı kartelin ölüm evini ortaya çıkarınca şok edici keşfinin  hem  global  hem  de  kişisel sonuçları  olur.  Kate  özel  ajan  Matt Graver  (Academy  Award®adaylığı  bulunan  Josh  Brolin,  En  İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, Milk, 2008) ile birlikte sadece Alejandro (Academy Award
®ödüllü  Benicio  Del  Toro,  En  İyi  Yardımcı  Erkek  Oyuncu, Traffic,  2000) olarak bilinen esrarengiz Kolombiyalı ajan tarafından siyah operasyonlara alınır. Kate kendini sadece ad
alet peşinde olmaya inandırmaya çalışsa da kendini acımasız kartellerin,çılgın suikastçıların, gizli Amerikan köstebeklerinin ve binlerce masumun içinde kaldığı gizli bir savaş alanının içinde bulur.
ABD ve Meksika’nın girintili çıkıntılı sınırı şimdinin en önemli soruları ile yıkanıyor uyuşturucu,  terör,  yasadışı  göç,  yozlaşma  ve  iki  taraftaki insanları  da  korkutan  ve  birer  suçluya  dönüştüren  yükselen  karanlık suçlar.

Bir yanıt yazın