Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak

SINYORA ENRICA İLE İTALYAN OLMAK, 18 Şubat 2011 DE SİNEMALARDA

KONU: Yıllar önce, oğlunu da arkasında bırakarak kendisini terk eden kocasından sonra hiçbir erkeği kapısından bile içeri sokmayan Sinyora Enrica (Claudia Cardinale – Fahriye Evcen), bu özelliğiyle ün salmıştır. Enrica, evindeki boş odaları kız öğrencilere kiralamakta, ek iş olarak da terzilik yapmakta ve bir pazarda çalışmaktadır.
Yıllarca bozmadığı bu kuralı, yağmurlu bir gecede, bir yanlış anlama sonucunda evine gelen Türk öğrenci Ekin (İsmail Hacıoğlu) için bozacaktır. Önceleri evinin kapılarını bu yabancıya açmak istemeyen Sinyora Enrica, daha sonra sadece evini açmakla kalmayıp, yıllarca kilitli tuttuğu kalbini de bu Türk gencine açacaktır. Filmin oyuncularından Giovanni rolündeki Teoman Kumbaracıbaşı da Sinyora Enrica’nın tek oğlu ve babası henüz çok küçük yaşlarda terk ettiği için sorunları olan bir kişiliktir. Giovanni’nin annesine karşı haksız davranışları Ekin’de Sinyora Enrica’ya karşı bir koruma duygusuna dönüşecek ve böylece aralarında bir gönül bağı oluşacaktır. Bir dil okulu için İtalya’ya giden Ekin için artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ve hayatı tümden bir değişime uğrayacaktır.

GÖSTERİM TARİHİ: 18 Şubat 2011
DAĞITIM: PİNEMA FİLM
YAPIM ŞİRKETİ : ARES MEDIA
YAPIMCI: CAN ARCA-ELVAN ALBAYRAK ARCA
SENARYO : ALİ İLHAN
YÖNETMEN: ALİ İLHAN
GÖRÜNTÜ YÖN.: SOYKUT TURAN
UYGULAYICI YAP: GÖKHAN TUNCEL
GENEL KOOR. : DENİZ OKTAR
SÜRE: 110 dk.
VİZYON TARİHİ: 18 Şubat 2011
MÜZİK: ORHAN ŞALLIEL
OYUNCULAR : CLAUDIA CARDINALE (Senyora Enrica), İSMAİL HACIOĞLU (Ekin), LAVINIA LONGHI (Valentina), TEOMAN KUMBARACIBAŞI (Giovanni), NİLAY CENNETKUŞU (Maria), FAHRİYE EVCEN (Senyora Enrica’nın gençliği), BEDİA ENER (Meraklı komşu), GALİP ERDAL (Postacı), MURAT KARASU (Ekin’in babası),
KONUK OYUNCU: ACUN ILICALI

Bir yanıt yazın