Siyah Kuğu – Black Swan

Siyah Kuğu – Black Swan
Yazıp yönettiği ‘Pi’ ile Sundance Film Festivali’nde ‘yönetmen ödülü’; “The Wrestler / Şampiyon” filmi ile Venedik Film Festivali – Altın Aslan ödülü kazanan ve “The Fountain / Kaynak” ile de aday gösterilen yönetmen, “Requiem For A Dream” isimli 2000 yapımı filmi ile de kendinden söz ettirmişti.

Yönetmen 2011’in ilk aylarında vizyona girecek son filmi BLACK SWAN’de de farklı bir konuyla izleyiciyi yine şaşırtmaya hazırlanıyor.

Venedik Film Festivali’nce açılış filmi olarak duyurulan filmin başrolünde NATALIE PORTMAN ile MILA KUNIS (“Date Night”, “The Book Of Eli”), Oscar adayı güzel oyuncular WINONA RYDER ve BARBARA HERSHEY yer alıyorlar.

Konu: Nina (Portman), New York’ta yaşayan çok yetenekli bir balerindir ve hayatında çoğu balerin için de olduğu gibi dansetmekten başka bir şey yoktur. Eski bir balerin olan ve bu konuda çok hırslı olan annesi Erica (Hershey) ile yaşamaktadır. Oyun yönetmeni Thomas Leroy (Cassel) KUĞU GÖLÜ’nün baş balerini Beth MacIntyre (Ryder) yeni sezonda değiştrimeye karar verir ve ilk tercihi de Nina’dır. Balenin saf ve zarif Beyaz Kuğu ile şehvetin temsilcisi Siyah Kuğuyu aynı anda canlandırabilecek birine ihtiyacı vardır. Fakat Nina’yı bekleyen yeni bir rakip vardır, ve o da Leroy’u etkilemeyi başarmıştır. Nina Beyaz Kuğu rolüne her ne kadar uysa da Lily de Siyah Kuğu’nun tam karşılığıdır. İki genç dansçı arasındaki rekabet garip bir arkadaşlığa dönüşürken Nina da kendi karanlık tarafıyla haşır neşir olmaya başlamıştır – onu mahvedebilecek
türden bir kayıtsızlık.

Yönetmen: Darren Aronofsky
Oyuncular: Natalie Portman, Mila Kunis, Winona Ryder; Vincent Cassel, Barbara Hershey
Gösterim Tarihi: 25 Şubat 2011
Dağıtım: Tiglon Film
İthalat: Tiglon Film
Senaryo: Mark Heyman, Andres Heinz
Orijinal hikaye: Andres Heinz
Yapım: Fox Searchlight Pictures

Bir yanıt yazın