Skyfall 007

“SKYFALL”

Yapım Bilgileri

Daniel Craig dünyanın gelmiş geçmiş en uzun soluklu film serisinin 23. macerası olan “SKYFALL” la 007 James Bond olarak bir kez daha karşımızda. “SKYFALL”da, Bond’un M’e karşı sadakati sınanacaktır, çünkü M geçmişiyle yüzleşmeye başlar. MI6 saldırıya uğrayınca, kişisel bedeli ne olursa olsun 007’nin tehdidi bulup yok etmesi gerekecektir. Film Albert R. Broccoli’ye ait EON Productions, Metro-Goldwyn-Mayer Studios ve Sony Pictures Entertainment ortak yapımıdır.

Albert R. Broccoli’ye ait EON Productions, “SKYFALL”la Daniel Craig’i Ian Fleming’in James Bond  ’si olarak sunar. Filmde ayrıca Javier Bardem, Ralph Fiennes, Naomie Harris, Bérénice Marlohe ve Ben Whishaw’un yanı sıra, Albert Finney ve ‘M.’ rolünde Judi Dench de yer alıyor. Sam Mendes’in yönettiği filmin yapımcıları ise Michael G. Wilson ve Barbara Broccoli. Senaryosunu Neal Purvis ile Robert Wade ve John Logan’ın kaleme aldığı filmin görüntü yönetmeni ASC BSC’den Roger Deakins, yapım tasarımcısı Dennis Gassner, kostüm tasarımcısı ise Jany Temime.
Kurgusunu A. C. E.’den Stuart Baird’in gerçekleştirdiği filmin dağıtımını Sony Pictures Releasing üstlendi.

Filmin oyuncu kadrosunu tamamlayan isimler ise İngiltere’nin en saygın oyuncularından bazıları: Ben Whishaw, Rory Kinnear ve efsanevi Albert Finney.

“SKYFALL” Türkiye, Şangay ve yukarı İskoçya’nın çeşitli yerlerinde çekildi. Filmin büyükçe bir kısmı ise Londra’da geçiyor. Tuhaf bir şekilde, Mendes en büyük zorluğu burada yaşadığını belirtiyor ve, “Burası benim şehrim. Onunla arama mesafe koymam çok zor. Buraya mitsel bir boyut katmaya çalıştım: Bir havası, bir atmosferi, bir tehdit boyutu olmasını amaçladım. Tahmin edilebilecek bazı yerlerde çekim yaptığımız söylenebilir ama umarım bunları tahmin edilemez şekillerde yapmışızdır” diyor.

“SKYFALL” 2 Kasım 2012’de Türkiye’de, 9 Kasım 2012’de ise ABD’de, gösterime girecek.

Bir yanıt yazın