Son Aşk – Last Love

SON AŞK
18 Ekim 2013 de vizyona giriyor

Yabancı bir şehirde bir Amerikalı, genç ve güzel bir kadınla şans eseri tanışır. Her ikisi de tanıştıkları anın sıradışılığının farkındadır ve tadını çıkartırlar.
Dünyanın en romantik şehri, yabancıların nezaketini ve bazen en yakınımızdakilere dokunabilmek için ne kadar uzağa uzanmamız gerektiğini de gözler önüne seren, yumuşacık bir hayat ve aşk hikayesinin mükemmel ve bir o kadar da ironik seti olur.
SON AŞK Paris’te yaşayan yalnız, dul bir Amerikalının şans eseri yaşam dolu ve güzel bir kadınla tanışmasından sonra, hayatı tekrar sevmeyi öğrenmesini anlatan acı tatlı bir hikayesi… Birlikte yüreklerine dokunan ve hayatlarını değiştiren, kısa ancak çok değerli bir zaman geçirirler.

SİNOPSİS

Pauline otobüste kendisine yardım eli uzattığı günden sonra inatçı,yorgun Matthew Morgan bir kez daha mutlulukla tanışır. Genç kadının içten yaklaşımı ve asla yitirmediği iyimserliği ile yaşlı ayakları adeta yerden kesilen sessiz öğretmen, eşsiz bir yaşam öğrencisine dönüşür.
Paris’te yürüyüşleri esnasında yaşadıkları günlük maceralarında, parkta yedikleri yemeklerde, şehir dışına yaptıkları yolculuklarda çift, dostluk hazinesini, bir arada olmanın verdiği rahatlığı, romantizmi ve ailenin anlamını keşfeder. İnsanlara olan inançlarını yeniden inşa ederlerken, Pauline yeni bir aile kavramına kucak açarken, Matthew adeta yabancılaşmış olduğu babasındaki değişikliklerden hayli etkilenen oğlu Miles ile yeniden bir araya gelir. Miles ve kız kardeşi Karen’ın babalarını eve, Amerika’ya döndürmek için başlayan agresif girişimleri, Miles’ı hayatında asla beklemediği bir yöne götürür. Tam zamanında baba oğul tekrar birbirlerine saygı duymayı öğrenir, geçmişin gölgelerinden kurtulur ve geleceğe kucak açarlar ve hayat derslerinde her ikisi de kendi tarzları doğrultusunda aşkı ve umudu bulur.
Sandra Nettelback’in (HELEN, MOSTLY MARTHA) yazıp yönettiği ve Françoise Dorner’ın kaleme aldığı Fransız romanı “La Douceur Assassine” ‘den uyarlanan SON AŞK bir Alman -Belçika ortak yapımıdır. Oyuncu kadrosunda iki kere Oscar ödüllü, İngiliz efsane oyuncu Sir Michael Caine (THE DARK KNIGHT, BATMAN BEGINS, INCEPTION, THE QUIET AMERICAN), Fransa’nın yükselen yıldızı Clémence Poésy (127 HOURS,IN BRUGES, HARRY POTTER AND THE GOBLET OF FIRE), Justin Kirk (WEEDS, LIFE HAPPENS), dört kez Oscar adayı Jane Alexander (RING, TERMINATOR SALVATION, THE CIDERHOUSE RULES), Fransız César ödüllü Anne Alvaro (THE DIVING BELL AND THE BUTTERFLY, THE TASTE OF OTHERS) ve Altın Küre ödüllü Gillian Anderson (THE X FILES, JOHNNY ENGLISH REBORN) yer almaktadır.
“SON AŞK, gerçek bir Avrupa filmi.” – Sandra Nettelbeck

Yazar ve Yönetmen
Sandra Nettelbeck
Françoise Dorner’nin “La douceur assassine” adlı romanından uyarlama
Oyuncular: Michael Caine, Clemence Poesy, Justin Kirk ile Jane Alexander
Almanya, Belçika, 2013
116 dk/Renkli/1:1,85/Dolby 5.1

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157636259070044″]

Bir yanıt yazın