Spencer

PRENSES DIANA’NIN KRALİYET AİLESİNE VEDA ÖYKÜSÜ
‘SPENCER’ 19 KASIM’DA TÜRKİYE’DE VİZYONA GİRİYOR
LADY DI’NIN HAYATININ EN MERAK EDİLEN BÖLÜMÜ SİNEMA’DA!

Kristen Stewart’ın Prenses Diana’yı canlandırdığı, yılın en çok merak edilen ve heyecanla beklenen filmlerinden ‘Spencer’, 19 Kasım’da Türkiye’de gösterime giriyor.

Prenses Diana’nın Britanya kraliyet ailesindeki sırlarla dolu yaşamına ve kraliyetten ayrılışına odaklanan ‘Spencer’ın yönetmenliğini usta Şilili sinemacı Pablo Larrain üstlendi. Usta yönetmen ‘Tony Manero’ (2008), ‘No’ (2012), ‘Neruda’ (2016) ve ‘Jackie’ (2016) gibi övgüye boğulan, bol ödüllü filmleriyle tanınıyor.

Galasını Venedik Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen ‘Spencer’, beklenmedik ölümüyle sevenlerini yasa boğan Lady Diana’nın Prens Charles’la evliliğine son vermeye ve kraliyetten ayrılmaya karar verdiği, hayatının en kritik üç gününü konu alıyor. Film ismini Prenses Diana’nın evlenmeden önceki soyadından alıyor.

ZARAFETİ İLE SİNEMA SALONLARINA DA DAMGA VURUYOR!

Yıldız oyuncu Kristen Stewart, filmdeki performansıyla şimdiden en iyi kadın oyuncu Oscar’ı adayları arasında gösterilirken, ödül sezonu boyunca isminin sık sık duyulmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Kostümleri, dekorları, Kristen Stewart’ın muhteşem oyunculuğu ve çarpıcı öyküsü ile sezonun en merak edilen filmlerinden ‘Spencer’, 19 Kasım’da sinemalarda…

Özet : 1991 yılı, İngiltere Kraliyet ailesi bir kere daha Noel tatilini Sandringham Köşkünde geçirmek üzeredir. Her şey olması gerektiği gibi giderken, yalnızca bir kişi, mutsuzluğunu ve isyanını, son kez içinde tutmaya çalışıyordur. Bu kişi, tüm dünyanın hakkında konuştuğu, paparazzilerin peşinden koştuğu Lady Diana’dan başkası değildir. Dışarıdan görülen ‘prenses’ hayatının içine hapsedilmiş Diana, o Noel tatilinin Kraliyet içinde geçirmek istediği son günleri olmasına karar verir. Film adını Lady Diana’nın evlenmeden önceki soyadından alıyor.

Yönetmen: Pablo Larrain
Oyuncular: Kristen Stewart, Jack Farthing, Sally Hawkins, Timothy Spall, Sean Harris
Süre: 111 Dakika
Tür: Biyografi
Gösterim Tarihi: 19 Kasım 2021
Dağıtım: CJ ENM
İthalat: Filmartı Film