Suç Ortağı

SUÇ ORTAĞI

Yönetmen Simon West ve Nicholas Cage, 1997 yapımı olan ‘Con Air’den sonra ilk defa ‘Suç Ortağı’ (Stolen ) filminde biraraya geldiler. Hızlı bir tempoya sahip olan macera- gerilim türündeki bu film, New Orleans’ta düzenlenen ‘Mardi Gras’ karnavalındaki heyecan dolu 10 saati anlatıyor. Filmdeki oyuncular arasında Josh Lucas, Danny Huston, Malin Akerman, Sami Gayle, Mark Valley ve M. C. Gainey bulunuyor.

Film bir banka soygunu sırasında ihanete uğrayıp 8 yıl hapis yatan usta bir soyguncu olan Will Montgomery’nin (Nicholas Cage) hikâyesi ile başlıyor. Will Montgomery, hapisten yeni çıkmıştır ve artık sabıkalı geçmişini geride bırakıp uzun suredir görmediği kızı Alison Loeb (Sami Gayle) ile ilişkisini düzeltmeye hazırdır.

Bu arada Will Montgomery’nin 10 Milyon dollarlık fidyeyi ulaştırabilmesi için yalnızca bir günü vardır. Hem FBI hem de Vincent’in (Josh Lucas) inanmamasına rağmen para aslında onda değildir.

Montgomery için bu durumda tek bir seçenek kalmıştır. İç güdülerine güvenip eski suç ortağı güzel, seksi ve akıllı Riley Jeffers (Malin Akerman) ile tekrar bir araya gelip, bir soygun daha yapmak ve çok geç olmadan kızını kurtarmak.

Nicholas Cage’in film ve yönetmene ilişkin görüşü ise kısaca şöyle: “Bence oyuncu seçimi mükemmel. Bir filmi diğerlerinden daha iyi yapan ya da öne çıkaran şey, senaryo ve oyunculardır. Bütün bunlara ek olarak bu filmde usta olan bir film yapımcısı ve en iyisini elde edene kadar çekmeye devam eden bir yönetmen var. Yönetmen mükemmeliyetçi biri, benim de çalışmayı tercih ettiğim biri” – Nicholas Cage.

DANNY HUSTON, MALIN AKERMAN, M.C. GAINEY,SAMI GAYLE, MARK VALLEY ve JOSH LUCAS

Gösterim Tarihi: 19 Nisan 2013
Dağıtım: Duka Film
Oyuncu Seçimi: Amanda Mackey, Cathy Sandrich Csa
Müzik: Mark Isham
Kostüm Tasarımı: Christopher Lawrence
Yapım Tasarımı: Jaymes Hinkle
Kurgu: Glenn Scantlebury
Görüntü Yönetmeni: James Whitaker
Ortak Yapımcı: Kristina Dubin, Jib Polhemus, Cassian Elwes, Avi Lerner, Danny Dimbort, Trevor Short, Boaz Davidson, John Thompson, Joseph McGinty, Mary Viola
Yapımcı: Jesse Kennedy, Matthew Joynes, Rene Besson
Senaryo: David Guggenheim
Yönetmen: Simon West

Bir yanıt yazın