Takip – The Rover

67. Cannes Film Festivali’nde Yarışan

“The Rover” Övgü Topladı

Yönetmenliğini David Michod’un yaptığı, başrollerinde Robert Pattinson ve Guy Pearce’ın bulunduğu “The Rover” merkezini kaybetmiş, dağılmış ve yozlaşmış bir toplumda geçiyor.

“Pearce insanoğlundan vazgeçen bir karakteri canlandırdığı “The Rover”da oldukça etkileyici. Hatta karakterinin eskiden sahip olduğu centilmen, kibar parçalarını görmek daha da etkileyici. Fakat Pattinson filmin büyük sürprizi. İnandırıcı güney aksanı ve kolaylıkla ucuz duygusallıklarla kaybolabilecek bir rolü öne çıkarması ile büyük başarı sağlıyor. Pattinson oynarken hiçbir şey zorlama ya da fazladan gelmiyor. Karakter ile mükemmel bir empati kurmuş. Pattinson bu kurumuş, unutulmuş topraklarda insanlığın vahası olarak karşımıza çıkıyor.”

“The Rover”ın seti toplumun çöküşünden 10 yıl sonraya kurulur. Kanunlar yok olmuş durumdadır ve hayat ucuzlamıştır. Film katılaşmış, yalnız Eric’in ( Pearce) boş, ıssız şehirleri ve yolları dolaşması ile devam eder. Bir grup hırsız arabasını çaldığında geriye yaralı adamları Rey‟i (Pattinson) bırakırlar. Rey’i arkadaşlarının izini sürmesi zorlar çünkü Eric için önemli olan tek şey arabasıdır ve artık tek amacı onu geri almaktır.

Yönetmen: David Michôd
Oyuncu: Robert Pattinson, Scoot McNairy, Guy Pearce,
Tür: Dram, Suç

-Scott Foundas,  Variety

“Kirli sakallı, sarı dişli ve yaralı karakteri Pattinson’ın yakışıklılığını arka plana atmış. Bu şekilde Pattinson canlandırdığı karakter kendi limitlerine sahip olsa da film ilerledikçe daha da ilgi çekici olmayı başarmış. Genç aktör sıradışı bu karakteri canlandırmayı başarmış.”

Fragman

http://www.youtube.com/watch?v=N836qG3W4vs&feature=youtu.be

Bir yanıt yazın