Tehlikeli Yürüyüş – The Walk

TEHLİKELİ YÜRÜYÜŞ
“THE WALK”

On iki kişi ayda yürüdü. Ama yalnızca tek bir kişi Dünya Ticaret Merkezi kulelerinin arasındaki muazzam boşlukta yürüdü ve başka yürüyen de olmayacak.

Philippe Petit (Joseph Gordon-Levitt), gerçek hayattaki akıl hocası Papa Rudy’nin (Ben Kingsley) rehberliğinde, tüm engellere, aldatmalara, uyuşmazlıklara ve sayısız risklere rağmen, sıradışı bir uluslararası ekibin yardımıyla çılgın bir plan yapıp uygular. “Forrest Gump”, “Cast Away”, “Back to the Future”, “Polar Express” ve “Flight” gibi başyapıtların ardındaki usta yönetmen Robert Zemeckis bir kez daha duygusal, karakter merkezli bir hikayeyi anlatmak için son teknolojiden yararlanıyor. Yenilikçi foto-gerçekçi teknikler ve IMAX® 3D büyücülüğü sayesinde “The Walk/TEHLİKELİ YÜRÜYÜŞ” hakiki bir beyaz perde deneyimi sunuyor. Sinemaseverler kelimenin tam anlamıyla bulutlara erişmeyi bire bir yaşayacaklar.

Bu, aynı zamanda, 7’den 70’e tüm izleyici kitlesine uygun olduğunu gösteren PG kategorisine sahip ender canlı aksiyon filmlerden biri ve gerçek bir zafer hikayesi. Seyircilerin daha önce hiç tanık olmadıkları bir şey: 1970’lerin Paris’ine ve New York’una, ama en çok da Dünya Ticaret Merkezi’ne bir aşk mektubu.

TriStar Pictures, LStar Capital işbirliğiyle bir ImageMovers yapımı olan “The Walk/TEHLİKELİ YÜRÜYÜŞ”ü sunar. Başrollerini Joseph Gordon-Levitt, Ben Kingsley, Charlotte Le Bon ve James Badge Dale’in paylaştığı filmi Robert Zemeckis yönetti. Filmin yapımcılığını Steve Starkey, Robert Zemeckis ve Jack Rapke, yönetici yapımcılığını ise Cherylanne Martin, Jacqueline Levine, ve Ben Waisbren gerçekleştirdi. Senaryosunu Robert Zemeckis ile Christopher Browne’ın kaleme aldığı “The Walk/TEHLİKELİ YÜRÜYÜŞ”, Philippe Petit’nin “To Reach the Clouds” adlı kitabına dayanıyor. Filmin görüntü yönetimi ASC’den Dariusz Wolski’nin, yapım tasarımı Naomi Shohan’ın, kurgusu Jeremiah O’Driscoll’un, kostüm tasarımı Suttirat Larlarb’ın, müziği ise Alan Silvestri’nin imzasını taşıyor. Filmin görsel efektler amirliğini Kevin Baillie üstlendi.

Bir yanıt yazın