THE BATMAN

THE BATMAN

Bu sadece bir çağrı değil… Bir uyarı da.

Warner Bros. Pictures, Gotham şehrinin çevik dedektifi ve münzevi milyoner Bruce Wayne çifte karakterini Robert Pattinson’ın canlandırdığı, Matt Reeves’in yönettiği “The Batman”i sunar.
Bir yılı aşkın süredir Batman olarak sokaklarda kol gezip suçluların kalbine dehşet saçmak, Bruce Wayne’i Gotham şehrinin gölgelerinin derinliklerine çekmiştir. Şehrin yozlaşmış resmi makamları ve yüksek profilli şahsiyetleri içinde sadece bir avuç güvenilir müttefiki olan —Alfred (Andy Serkis), Polis Yüzbaşısı James Gordon (Jeffrey Wright) — bu yalnız kanunsuz, şehrin sakinlerinin gözünde intikamın yegane temsilcisi hâline gelmiştir.


Bir katil bir dizi sadistçe mekanizmayla Gotham’ın elitlerini hedef aldığında, birbiriyle ilişkili şifreli ipuçları Dünyanın En Büyük Dedektifini yeraltı dünyasında bir soruşturmaya yönlendirir. Batman burada Selina Kyle (Zoë Kravitz), Oz, nam-ı diğer Penguen (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) ve Edward Nashton, nam-ı diğer Riddler (Paul Dano) gibi karakterlerle tanışır. Deliller gitgide kendi kalesine yaklaştıkça ve failin planlarının çapı ortaya çıkmaya başladığında, Batman’in yeni ilişkiler geliştirmesi, suçlunun maskesini düşürmesi ve uzun zamandır Gotham şehrini pençesine almış olan güç istismarı ve yolsuzluğa karşı adaleti sağlaması gerekir.
Başrollerde Robert Pattinson’a (“Tenet,” “The Lighthouse”) Gotham’ın iyi ve kötü şöhretli karakterleri olarak eşlik eden isimler şöyle: Zoë Kravitz (“Big Little Lies”, “Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald”); Paul Dano (“Love & Mercy”, “12 Years a Slave”); Jeffrey Wright (“No Time to Die”, “Westworld”); John Turturro (“Transformers” filmleri, “The Plot Against America”); Gotham Bölge Savcısı Gil Colson rolünde Peter Sarsgaard (“The Magnificent Seven”, “Interrogation”); Belediye Başkan adayı Bella Reál rolünde Jayme Lawson (“Farewell Amor”); Andy Serkis (“Planet of the Apes” filmleri, “Black Panther”); ve Colin Farrell (“The Gentlemen”, “Fantastic Beasts and Where to Find Them”).
Yönetmen Reeves (“The Planet of the Apes” serisi) filmin senaryosunu da Peter Craig’le birlikte DC karakterlerine —Batman’i Bob Kane ile Bill Finger yaratmıştı— dayanarak kaleme aldı. Dylan Clark (“Planet of the Apes” filmleri) ve Reeves filmin yapımcılığını üstlenirken, Michael E. Uslan, Walter Hamada, Chantal Nong Vo ve Simon Emanuel ise yönetici yapımcı olarak görev aldılar.
Filmin kamera arkası yaratıcı ekibinde Oscar adayı görüntü yönetmeni Greig Fraser (“Dune”, “Lion”); Reeves’in “Planet of the Apes”deki yapım tasarımcısı James Chinlund ve kurgucusu William Hoy; ayrıca yine kurguda Tyler Nelson (“Rememory”); ve Oscar ödüllü kostüm tasarımcısı Jacqueline Durran (“1917”, “Little Women”, “Anna Karenina”) yer alıyor. Filmin müziği ise Oscar ödüllü besteci Michael Giacchino’ya (mevcut “Spider-Man”, “Jurassic World” filmleri, “Star Wars” filmleri ve “Up”) ait.
Warner Bros. Pictures bir 6th & Idaho ve Dylan Clark Productions yapımı olan Matt Reeves filmi “The Batman”i sunar. Kuzey Amerika’daki sinemalarda 4 Mart 2022’de, uluslararası sinemalarda ise 2 Mart 2022’de gösterime girmesi planlanan filmin dünya çapındaki dağıtımını Warner Bros. Pictures gerçekleştirecek.

Yönetmen: Matt Reeves
Oyuncular: Robert Pattinson, Paul Dano, Colin Farrell, Andy Serkis, Zoë Kravitz
Vizyon Tarihi: 04.03.2022
Süre: 175 Dakika
Tür: Aksiyon