The Florida Project

The Florida Project

Yılın en sıcak, en renkli sürprizi.

Cannes’dan Toronto’ya kadar gösterildiği her festivalde büyük ilgi toplayan, izleyenleri güldürdüğü kadar gözyaşlarına boğan ve eleştirmenlerden tam not alan The Florida Project, yılın en renkli ve en merak uyandıran filmi. Tangerine ile 2015 yılında Sundance Film Festivali’nde olay yaratan ve ödüle doymayan yönetmen Sean Baker bu sefer bizlere Florida’nın yakıcı güneşi altındaki renkli insanlarının hem hüzünlü hem eğlenceli, kısacası hayatın içinden sıcacık hikâyelerini anlatıyor.

Konu:

Okullar tatil olunca 6 yaşındaki Moonee ve arkadaşlarının Florida’nın sıcak yaz günlerindeki tek dertleri daha çok eğlence, daha çok macera ve daha çok dondurmadır. Bu sevimli ekip, yetişkinlerden uzak bir dünya yaratmışlardır kendilerine. Tüm masumluğuyla başı sürekli derde giren Moonee’nin arkasında, onu her şeyden çok seven annesi Halley vardır. Bu küçük kızın renkli hayal dünyası, annesinin acı tatlı fedakarlıklarıyla sürekli şekillenmektedir.

Hayatımızın en masum dönemine, çocukluğumuza, dokunaklı ve bir o kadar da gerçekçi yaklaşan The Florıda Project, herkesin kendisinden bir şeyler bulacağı ve izleyenlere uzun süre etkisi altında kalacakları bir sinema deneyimi sunuyor…

Gösterim Tarihi: 23 Şubat 2018
Dağıtım: Filmartı Film
İthalat: Filmartı Film
Yapım: ABD
Yapım Yılı: 2017
Dil: İngilizce
Renk: Renkli
Tür: Drama
Süre: 111 dk.
Senaryo: Sean Baker, Chris Bergoch
Görüntü Yönetmeni: Alexis Zabe
Kurgu: Sean Baker