The Host – Göçebe

ALACAKARANLIK SERİSİNİN YAZARI STEPHENIE MEYER’DAN
THE HOST- GÖÇEBE, 29 MART’TA SİNEMALARDA

Synopsis
Sevdiğiniz her şey bir anda elinizden alınsaydı ne yapardınız?
The Host – Göçebe “Alacakaranlık Serisi” (Twilight Saga) yaratıcısı dünya çapında en çok satan yazarlar arasında olan Stephenie Meyer’ın bir sonraki büyük aşk hikâyesi. Bilinmeyen bir düşman insan ırkının bedenlerini ele geçirip, zihinlerini yok ederek tehdit ediyor. Melanie Stryder (Saoirse Ronan) ise sevdiği insanları –Jared (Max Irons), Ian (Jake Abel), kardeşi Jamie (Chandler Canterbury) ve amcası Jeb (William Hurt)- korumak için her şeyi göze alıyor ve tehlikeli yeni bir dünyada sevginin her şeyin üstünden gelebileceğini kanıtlıyor.

Yakın bir gelecekte uzaylı bir istilacı ile bir insan hayatta kalabilmek için, sevdikleri adamlar için ve gezegenin geleceği için Alacakaranlık Serisi yazarı Stephenie Meyer’ın bilim kurgu kitabından uyarlama The Host- Göçebe’de aynı bedende tutsak olacaklar.
Yeryüzü ruhlar tarafından sömürülmekte, bir uzaylı türü insanları kendi bedenlerinden edip gezegenler arası seyahat edenler için yeni evlere dönüştürdüler. Ruhlar gezegeni daha güvenli, temiz, barış dolu bir hale getirdiler- ama düşünülmeyecek bir şey karşılığında: insan ırkının çoğunluğu yok edildi. İsyankâr genç Melanie (Saoirse Ronan) gibi küçük bir grup insan saklanarak kurtuldu. Onların hayatı sürekli olarak yakalanmaktan ve imha edilmekten kaçma çabası ile geçiyor.
Yeni gelenlere beden sağlamakla görevli olan Avcı (Diane Kruger) tarafından tutsak alınan Melanie intihar girişiminde bulunur. Fakat mucizevi bir şekilde hayatta kalır ve Göçebe adında bir ruh ameliyat ile ona aktarılır. Avcı Göçebe’den Melanie’nin hatıraları aracılığı ile kurtulan diğer insanlar hakkında bilgi almaya çalışınca, Melanie’nin inatçı bilinci karşı koyar.
Melanie yavaş yavaş kaybolmak yerine Göçebe’yi sevgilisi Jared (Max Irons), 11 yaşında ki kardeşi Jamie (Chandler Canterbury), amcası Jeb (William Hurt) dâhil kendi ailesini bulmaya ikna eder.
Filmin oyuncuları Oscar® adaylığı olan Saoirse Ronan (Hanna, The Lovely Bones, Atonement), Max Irons (Red Riding Hood, Dorian Gray), Diane Kruger (Inglourious Basterds, National Treasure: Book of Secrets, Troy), Jake Abel (Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief, I Am Number Four, The Lovely Bones), Chandler Canterbury (The Curious Case of Benjamin Button), Frances Farmer (Titanic, Unforgiven) and Oscar® Ödüllü William Hurt (Kiss of the Spiderwoman, A History of Violence).
The Host – Göçebe The Truman Show, The Terminal, In Tıme, Lord of War ve Gattaca gibi filmlerin yazar ve yönetmeni Andrew Niccol tarafından yönetildi ve senaryoya uygulandı. Yapımcılığını ise Nick Wechsler (Magic Mike, Requiem for a Dream), Paula Mae Schwartz and Steve Schwartz (The Tree of Life, The Road), and Stephenie Meyer üstlendi.

Bir yanıt yazın