Titanların Savaşı – Clash of the Titans

TİTANLARIN SAVAŞI
“CLASH OF THE TITANS”

Nihai güç için süren mücadele, insanları krallara karşı ve kralları da tanrılara karşı kışkırtmaktadır. Diğer taraftan, tanrılar arasındaki savaş ta dünyayı yok edebilecek güçtedir. Bir tanrı olarak doğmuş, ancak insan gibi yetiştirilmiş olan Perseus (Sam Worthington), ailesini yeraltı dünyasının kinci tanrısı Hades (Ralph Fiennes)’e karşı korumak konusunda çaresizdir. Kaybedecek hiçbirşeyi kalmayan Perseus, Zeus (Liam Neeson)’un güçlerini ele geçirebilecek ve dünyaya cehennemi yaşatabilecek Hades’e karşı, çok tehlikeli bir görevi yönetmeye gönüllü olur. Şeytanlarla ve korkunç canavarlarla olan savaşı kazanmanın tek yolu tanrı olarak güçlerini kabul etmek ve kendi kaderini çizmektir.

Film mümkün olan yerlerde 3D teknolojisi ile 3 boyutlu olarak gösterime girecektir. Bu sayede filmdeki tanrılar daha heybetli, yaratıklar da daha ürkütücü görünebilecekler ve izleyiciler bu mitolojik hikayede Perseus’un macerasının derinliklerine inerek izleyebilecekler.

“Titanların Savaşı/Clash of the Titans” Louis Leterrier (“The Incredible Hulk”) tarafından yönetiliyor. Uluslararası kadronun başrol oyuncusu Avustralyalı Sam Worthington (“Terminator Salvation/Terminatör Kurtuluş”, yaklaşan “Avatar”) tanrıların kralı, Zeus’un ölümlü öğlu Perseus’u canlandırıyor. Oscar® Adayı Liam Neeson (“Taken/96 Saat”, “Schindler’s List”) Zeus’u ve Oscar® Adayı Ralph Fiennes ( the “Harry Potter” films, “The English Patient”) insan korkularından beslenen, yer altı tanrısı, Hades’i canlandırıyor. Diğer rollerde ise Gemma Arterton (“Quantum of Solace”), Perseus’a yolculuğu boyunca manevi rehberlik eden gizemli Io’u, Mads Mikkelsen (“Casino Royale”) Perseus’un arayışına kılıcıyla katılan Draco’yu, Jason Flemyng (“The Curious Case of Benjamin Button/Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi”) bir zamanlar kral olan ancak korkunç bir canavara dönüşen Acrisius’u ve Alexa Davalos da, (“Defiance”) Perseus başarılı olamazsa hayatını kaybetmeye mahkum olan prenses Andromeda’yı canlandırıyor.

“Titanların Savaşı/Clash of the Titans”ı Louis Letterier yönetiyor. Senaryo yazarları Travis Beacham (“Dog Days of Summer”) ve Phil Hay & Matt Manfredi (“Aeon Flux”); Beverly Cross tarafından yazılan ve Desmond David tarafından yönetilen “Clash of the Titans” filminden uyarlandı.  Filmin yapımcısı Basil Iwanyk (“We Are Marshall”) ve Kevin De La Noy (“The Dark Night”). Yönetici yapımcılar Akademi Ödüllü Richard D. Zanuck ve Legendary Pictures’dan Thomas Tull, Jon Jashni ve William Fay.

Kamera arkası ekibinde: görüntü yönetmeni Peter Menzies Jr. (“The Incredible Hulk”); yapım tasarımcısı Martin Laing (“Terminator Salvation”); editör Vincent Tabaillon (“The Incredible Hulk”); editör David Freeman (“The Full Monty”); Oscar® ödüllü kostüm tasarımcısı Lindy Hemming (“Topsy-Turvy”, “The Dark Knight”); Oscar®  Adayı görsel efektler amiri Nick Davis (“The Dark Knight”); Oscar®  Adayı protez amiri Conor O’Sullivan (“The Dark Knight”, “Saving Private Ryan”) Oscar® Ödüllü özel görüntü efektleri ve animatronik amiri Neil Corbould (“Gladiator”); Oscar®  Ödüllü makyaj ve saç tasarımcısı Janny Shircore (“Elizabeth”); ve besteci Craig Armstrong (“Moulin Rouge!”) yer alıyorlar.

Warner Bros. Pictures, Legendary Pictures işbirliği ile bir Thunder Road Film/Zanuck Company yapımı, bir Louis Letterier filmi olan “Titanların Savaşı/Clash of the Titans”ı sunar. 2 Nisan 2010’da uygun olan yerlerde 3D olarak vizyona girecek olan filmin dünya çapında dağıtımı bir Warner Bros. Entertainment kuruluşu olan Warner Bros. Pictures tarafından gerçekleştirecektir.

www.titanlarinsavasi.com

Bir yanıt yazın