Trans – Trance

TRANCE – TRANS
14 HAZİRAN’DA SİNEMALARDA!

Trainspotting, 127 Saat ve 5 Oscar ödüllü Milyoner’in yönetmeni Danny Boyle’un son filmi TRANS, ülkemizde 14 Haziran’da vizyona giriyor. Başrollerini James McAvoy, Rosario Dawson ve Vincent Cassel’in paylaştığı Trans; heyecanın hep dorukta olduğu, bol gerilimli bir soygun ve hipnoz hikayesi.

KONU

Simon (James McAvoy) çok başarılı bir müzayede memurudur. Değeri birkaç milyon dolar olan bir tablonun çalınması için bir suç çetesiyle anlaşma yapar, Simon çalınan tabloyu büyük bir yere saklar. Hırsızlık çetesi yüzünden kafasına aldığı darbe sonucu hafızasını kaybetmiştir, çetenin kaçırdığı Simon, uyandığında tablonun yerini hatırlayamaz.
Psikolojik tedavilere ve onlarca işkenceye cevap vermeyen Simon, çetenin liderinin (Vincent Cassel) getirttiği bir hipnoz uzmanı (Rosario Dawson) ile geçmişinde derinlere inmeye başlamıştır. Hipnoz nedeniyle, eski kırgınlıklarını ve tutkularını tekrar hatırlayan Simon için “bugün” artık çok daha bulanıktır.

YAPIM NOTLARI
Danny Boyle: “Slumdog Millionaire filminin de yapımcılığını yapan Christian Colson ve ben bu filmden sonra yeni bir arayış içine girmiştik. Trainspotting ve Shallow Grave filmlerinde birlikte çalıştığım John Hodge harika bir karar olacaktı ve öyle de oldu. Yapmak istediğimiz şey aslında çok basit, filmdeki hikaye ve karakterlerin gerçek hayatla bağlantılı olmaları gerekiyordu. Filmdeki üç farklı karakter öylesine gerçek hayata yakınlar ki, adeta bir yapbozun eksik parçalarını oluşturuyorlar. ” diyor.

Vizyon Tarihi: 14.06.2013
Yapım Yılı: 2013
Yönetmen: Danny Boyle
Oyuncular: James McAvoy, Vincent Cassel, Rosario Dawson
Yapımcı: Christian Colson
Senaryo: Joe Aharne, John Hodge
Görüntü Yönetmeni: Anthony Dod Mantle
Kurgu:Jon Harris
Müzik: Rick Smith
Süre: 101 dk.
Yapım: Fox Searchlight
Dağitim: Tiglon
Fox Searchlight Pictures ve Pathé Sunar
Bir Cloud Eight/Decibel Films Yapımı
Bir Danny Boyle Filmi
James McAvoy
Vincent Cassel
Rosario Dawson

Fragmanı izlemek için: http://www.youtube.com/watch?v=acKXV_2B69o

Bir yanıt yazın