Umudunu Kaybetme – The Old Oak

Umudunu Kaybetme – The Old Oak

BAFTA ve Altın Palmiye ödüllü usta yönetmen Ken Loach, önceki filmlerinde olduğu gibi Paul Laverty’nin senaryosunu yazdığı, göçmenlik ve yabancı düşmanlığı konularına odaklanan THE OLD OAK ile gözyaşlarımıza hakim olamayacağımız, güçlü bir dramla yine karşımızda.
Filmin başrolünde ise yönetmenin I, Daniel Blake ve Sorry, We Missed You filmlerinde de birlikte çalıştığı Dave Turner var.

Film Özeti: Ken Loach’un son filmi son derece duygusal olduğu kadar iyimser ve umut dolu.

İngiltere’nin kuzeydoğusunda bir maden kasabasında geçen Umudunu Kaybetme, madenin kapanışının ardından sistem tarafından gözardı edilenlerin hikâyesini anlatıyor. Bir zamanlar canlı, cıvıl cıvıl olan kasabayı gençler terk etmiş, geride kalanlar eski âdetlerini gururla korumaya çalışmaktadır. Emlak fiyatları düşünce Suriyeli göçmenler buraya yerleştirilir. İki topluluk arasında bir dostluğun ya da belki bir aşkın doğması mümkün müdür? Kasabada kalan tek pub olan The Old Oak’u neler beklemektedir? Ken Loach, Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışan Umudunu Kaybetme’nin çektiği son film olacağını söylüyor.

İngiltere’nin kuzeyinde, madenleri kapatılmış küçük bir kasabanın sakinleri için beklenmedik bir sabah olur. Geçim kaynakları sınırlı bu kasabaya mülteci ailelerin gelmesi bazılarını huzursuz eder. Başlarda zor olsa da zaman içinde aslında birbirlerinden farkları olmadığını gören iki taraf da birbirini kucaklayacaktır.

Yönetmen: Ken Loach
Oyuncular: Dave Turner, Ebla Mari
Ülke: İngiltere
Yapım: Rebecca O’Brien
Yapım: 2023
Tür: Dram
Süre: 113′
Dil: İngilizce; Türkçe altyazılı
Vizyon Tarihi: 1 Mayıs 2024
Dağıtım: CGV MARS DAĞITIM
İthalat: Filmartı