Umut Işığım – Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook 4 Ocak 2013’te sinemalarda!

Silver Linings Playbook, Pat Salitano’nun (Bradley Cooper) akıl hastanesinden kaçtıktan sonra anne ve babasının yanına dönmesiyle başlıyor. Pat, kaybetmiş olduğu 4 yılı kazanmaya çalışıp eski karısıyla tekrar bir araya gelmeye çabalarken kendisi gibi kötü bir dönem geçiren komşuları Tiffany ile (Jennifer Lawrence) tanışır ve hayatlarında yeni bir sayfa açılır.

SİNOPSİS: Pat Solatana hayatındaki her şeyi kaybetmiştir. İşini, kariyerini, karısını… 8 ay rehabilitasyon merkezinde kaldıktan sonra her şeye tekrar başlamak için kendisini annesiyle (Jacki Weaver) babasının (Robert De Niro) evinde bulur. Pat’in tek bir amacı vardır: Kaybettiği her şeyi geri kazanacaktır. Karısıyla barışıp, kariyerine kaldığı yerden devam edecektir. Bir gün Pat, Tiffany (Jennifer Lawrence) adındaki kadını karşısında görünce planlarında değişiklik olur. Tiffany de Pat gibi ciddi sorunlar yaşayan bir kadındır. Pat’i anlayabildiğini düşünüp kendisine yardım eder. Tiffany, Pat’e karısıyla tekrar barışmasında ve eski hayatını geri kazanmasında yardımcı olacaktır; Tiffany bu yardım karşılığında bir iyilik istemiştir ve Pat bu iyiliği yerine getirmeyi kabul eder. Bu süreç içinde iki arkadaşın arasında farklı bir bağ oluşur ve sorunlarla dolu hayatlarında bir umut ışığı belirir.
The Weinstein Company tarafından sinemaseverlerle buluşan Umut Işığım aile dramını, komediyi ve aşkı anlatan bir film. Senaryo Matthew Quick’in çok satan romanından beyazperdeye uyarlanmış olup aynı zamanda Türkiye’de Feniks Kitapevi tarafından Umut Işığım adıyla yayınlanmıştır.
Diğer taraftan filmin oyuncu kadrosu oldukça başarılı. Senarist ve yönetmeni David O. Russell (The Fighter, Flirting With Disaster) olan filmde, Bradley Cooper (Hangover1 – 2, Limitless) ve Jennifer Lawrence (Hunger Games) gibi genç yeteneklerin yanı sıra Robert De Niro (Limitless, Meet The Parents) gibi dünyaca ünlü isimler de yer alıyor.
Yönetmen:
David O. Russell
Oyuncular:
Bradley Cooper, Robert De Niro, Jennifer Lawrence

D YAPIM sunar THE WEINSTEIN COMPANY sunar BRADLEY COOPER JENNIFER LAWRENCE
ROBERT DE NIRO “SILVER LININGS PLAYBOOK” JACKI WEAVER ANUPAM KHER ve CHRIS TUCKER
kast MARY VERNIEU, CSA ve LINDSAY GRAHAM kostüm tasarımı MARK BRIDGES
müzik süpervizörü SUSAN JACOBS müzik DANNY ELFMAN kurgu JAY CASSIDY, A.C.E.
yapım tasarımı JUDY BECKER görüntü yönetmeni MASANOBU TAKAYANAGI
ortak yürütücü yapımcı RENEE WITT yürütücü yapımcılar BOB WEINSTEIN HARVEY WEINSTEIN
GEORGE PARRA MICHELLE RAIMO KOUYATE BRADLEY COOPER
yapımcılar DONNA GIGLIOTTI BRUCE COHEN JONATHAN GORDON MATTHEW QUICK’in Feniks
Kitap’tan çıkan aynı adlı eserinden uyarlanmıştır
senaryo DAVID O. RUSSELL yönetmen DAVID O. RUSSELL

Bir yanıt yazın