Uyuyana Kadar – Before I Go to Sleep

Uyuyana Kadar uluslararası Bestseller J Watson’ın kitabından bir uyarlama olarak beyazperde de seyirciyle buluşuyor. Christine Lucas (Nicole Kidman) geçmişinde yaşadığı travmatik bir kazadan dolayı her sabah hayatına dair hiçbir şey hatırlamadan uyanmaktadır. Bu durum bir gün son bulacaktır;çünkü Kristine etrafında bulunan herkesi sorgulamaya başlayacak ve korkunç gerçeklerle yüzleşecektir.

FİLM TANITIMI
Bizi insan yapan özellikler nedir? Hafızamızın birleşmesinden mi oluşuyoruz sadece? Bütün hafızamız silince geriye ne kalır? Bu sorular yazar J. Watson’ın aklını uzun yıllar kurcalamış.
Watson’ın romanı Uyumadan Önce (Before I Go To Sleep) dünya çapında tam 30 ülkede yayımlandı. Amerika çok satanlar listesinde 7. Sırada uzunca bir süre yerini korudu. J. Watson bugüne kadar J. K. Rowling’den sonra en iyi sıraya yerleşen İngiliz yazar olma özelliğiyle de oldukça adından söz ettirdi.
Roman, sinemaya uyarlanarak Oscar ödüllü güzel oyuncu Nicole Kidman’ın Christine rolünü de üstlenmesiyle daha da çekici hale geliyor. İki kez Oscar kazanmış olan aktör Colin Firth ise Christine’in artık hatırlayamadığı kocası rolüyle karşımıza çıkıyor. İngiliz oyuncu Mark Strong ise Dr. Nasch karakteriyle gerilim dolu dakikalar yaşatıyor.
“Filmin heyecan veren en önemli noktası da hafızasını kaybeden bir kadının dramıyla, gerilimi bir araya getirebilmesi” diyor yönetmen Rowan Joffe.“Bir kadın sabah uyanıyor ve yanında ki adamın kim olduğunu bilmiyor. Daha da kötüsü aynaya bakıyor ve kendini 27 sanarken, 40 yaşında olduğunu fark ediyor. Duvarlara baktığında; “Bu adam senin kocan” yazısını görüyor. Tüm bunların hepsi hikayenin ilk 5 dakikası. Bu 5 dakika bile hem dramatik hem gerilim için yetiyor ve hikaye sizi içine daha ilk baştan çekiyor” diyor yönetmen. CHRISTINE ROLÜYLE NICOLE KIDMAN

BİR SCOTT FREE VE MILLENNIUM FILMS YAPIMI STUDIO CANAL İŞBİRLİĞİYLE BİR ROWAN JOFFE FİLMİ
NICOLE KIDMAN COLIN FIRTH MARK STRONG “BEFORE I GO TO SLEEP”
ANNE-MARIE DUFF KAST NINA GOLD SES MİKSAJI SIMON HAYES AMPS C.A.S MÜZİK EDWARD SHEARMUR
KOSTÜM TASARIM MICHELE CLAPTON KURGU MELANIE ANN OLIVER YAPIM TASARIM KAVE QUINN,GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ BEN DAVIS BSC YARDIMCI YAPIMCI PETER HESLOP,UYGULAYICI YAPIMCILAR DANNY PERKINS JENNY BORGARS AVI LERNER TREVOR SHORT,KRISTINA DUBIN BOAZ DAVIDSON JOHN THOMPSON GEYER KOSINSKI RIDLEY SCOTT,
YAPIMCI MARK GILL MATT O’TOOLE LIZA MARSHALL S.J. WATSON’IN AYNI ADLI ROMANINDAN YAZAN VE YÖNETEN ROWAN JOFFESİNOPSİS

“Uyuyana Kadar – Before I Go to Sleep” için bir yanıt

Bir yanıt yazın