Uzun Yol

OSCAR adayı “UZUN YOL” 05 Aralık’ta sinemalarda!

BAFTA tarafından İngiltere’nin Yabancı Dildeki En İyi Film dalında Oscar adayı gösterilen NİHAT SEVEN’in “UZUN YOL” filmi, geçtiğimiz yıl Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden En İyi Erkek Oyuncu ve Yardımcı Erkek Oyuncu ödülleri ile dönmüştü. Oscar yolunda yeni bir başarıya imza atan film Türkiye’de 07 Kasım’da izleyici ile buluşuyor.

Ödüllü oyuncu Hakan Yufkacıgil (Fariz) ile Nil Günal (Gülten)’a diğer rollerde Ahmet Özarslan (Salih), Murat Muslu (Selim) ve Bora Cengiz (Murat) eşlik ediyor.

Konu: Gülten’in kamyon şoförü Fariz ile ilişkisini öğrenen ailesi, ailelerinin ismine zarar gelmemesi için iki gencin görüşmelerini yasaklar. Ayrı kalmak istemeyen iki aşık, Gülten’in ailesini karşılarına alma pahasına başka bir kasabaya kaçarlar. Aşklarıyla ayakta kalmayı başaran sevgililer, Gülten’in bir erkek çocuk doğurmasının ardından, yeni bir hayata adım atarlar.

Maddi sıkıntılarına bir de bebek eklenince, ilişkileri gergin bir hal almaya başlar. Fariz uzun yolculuklara çıkarken, Gülten de bir markette iş bulur. Fariz gizli gizli, eski alışkanlığı kumara yönelmektedir ve kaybeder. Fariz bu suçlulukla perişan oldukça, çift birbirine iyice uzaklaşmaya başlar.

Bu durumun üzerlerinde yarattığı baskı artıp, her ikisi de aşk uğruna yaptıkları seçimi gözden geçirip, sonuçlarıyla yüzleşirken, Gülten’in geçmişinden birisi aile onurunu kurtarmak için ortaya çıkar. Fariz ise son ihanete sebep verecek bir kumarın peşindedir.

Gösterim Tarihi: 07 Kasım 2014
Dağıtım: Roll Caption
Yapım: Comedia Film, Blind Pictures,
Yönetmen: Nihat Seven,
Senaryo: Melek Seven, Nihat Seven,
Görüntü Yönetmeni: Ercan Özkan,
Kurgu: Nigel Galt,
Müzik: Rachel James,
Sanat Yönetmeni: Elif Taşçıoğlu,
Yapımcı: Nihat Seven,
Ortak Yapımcı: Comedia Film, Blind Pictures,
Oyuncular: Hakan Yufkacıgil (Fariz), Nil Günal (Gülten), Ahmet Özarslan (Salih), Murat Muslu (Selim), Bora Cengiz (Murat)
Ülke: Türkiye – İngiltere
Süre: 120 dk.

Fragman:

“Uzun Yol” için bir yanıt

Bir yanıt yazın