Vampir Kız Kardeşler – Vampire Sisters

VAMPIRE SISTERS (VAMPİR KIZKARDEŞLER)

Bindburg kasabasının güzel bir yaz günü yeni misafirleri vardır. Bir minibüsün kapısı açılır ve içinden 4 kişilik bir aile çıkar. Anne, baba ve 12 yaşındaki iki kızkardeşten oluşan bu ailenin büyük bir sırrı vardır. Anne dışında diğer üçünün görünümü solgun, giyimleri ise gariptir. Bay ve Bayan Tepes iki kızlarıyla yeni yaşamlarına Bindburg kasabasında devam etmeyi planlamaktadır. Büyük sır ise; Bayan Tepes dışında Bay Tepes ve iki kızkardeşin vampir oluşudur. 12 yıl boyunca Transilvanya’da yaşadıktan sonra Bayan Tepes’in ısrarı nedeniyle Almanya’ya taşınmaya karar vermişlerdir.
Kızların artık günlük yaşama ayak uydurmaları gerekmektedir. Her genç kız gibi okula gideceklerdir. Gündüz yaşamlarına devam edebilmek için de devamlı güneş gözlüğü takmaları ve güneşten korunacak şekilde giyinmeleri gerekmektedir. Hepsinden daha kötüsü ise sırlarını kimseye açıklamadan, normal davranarak arkadaş bulmaya çalışmaktır. Sırları ortaya çıkarsa, sakin hayatları her an bir kabusa dönüşebilir.
Filmin uyarlandığı kitap serisi ülkemizde Final Kültür Sanat Yayınları tarafından çocuk okurlarla buluşmuştu. Serinin yazarı Franziska Gehm 30 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali’nin ve Final Kültür Yayınları’nın davetlisi olarak İstanbul’da okurlarıyla buluşacak.

TÜRKİYE VİZYON TARİHİ: 20.09.2013
İTHALATÇI FİRMA: D YAPIM/ DAĞITIMCI FİRMA: UIP
D YAPIM sunar VAMPİR KIZKARDEŞLER
FRANZISKA GEHM’İN ULUSLARARASI BESTSELLER ROMANINDAN UYARLAMA
Bir CLAUSSEN+WÖBKE+PUTZ yapımı DEUTSCHE COLUMBIA PICTURES FILMPRODUKTION katkılarıyla
Bir WOLFGANG GROOS filmi MARTA MARTIN LAURA ROGE CHRISTIANE PAUL STIPE ERCEG MICHEAL KESSLER ve RICHY MÜLLER kast DANIELA TOLKIEN kostüm tasarım ANKE WINCKLER müzik HELMUT ZERLETT ses tasarım JAN PETZOLD kurgu STEFAN ESSL yapım tasarım ANETTE INGERL görüntü yönetmeni BERNHARD JASPER yardımcı yapımcı FRANK-MARKUS BARWASSE yapımcı ULI PUTZ ve JAKOB CLAUSSEN senaryo URSULA GRUBER yönetmen WOLFGANG GROOS

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157634956825231″]

Bir yanıt yazın