Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo

“VAY ARKADAŞ – MANİK, TİK, DİLDO”
5 KASIM’DA VİZYONDA!

Heyecan dolu eğlenceli hikayesi ve muhteşem oyuncu kadrosuyla büyük yankı uyandıran “Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo”; 5 Kasım 2010 tarihinde yaklaşık 200 sinema salonunda gösterime girecek! Çekimleri Ağustos ayında sona eren filmin birbirinden komik üç kafadarı Manik, Tik ve Dildo; sinemaseverlerle tanışacak.

Birbirinden başarılı oyunculardan oluşan kadrosuyla dikkat çeken “Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo”; her ortamda her durumdan kendisine potansiyel belalar çıkaran Manik’in (Ali Atay), etliye sütlüye pek dokunmayan, içine kapanık imam hatip lisesi mezunu Tik’in (Fırat Tanış), yüksek egosuyla cezbeden Kazanova karakterli Dildo’nun (Mete Horozoğlu), erkek gibi yetiştirilmiş komiser kızı Nil (Demet Evgar) ve arkadaşı Sevtap (Pamela Spence) ile kesişen yüksek tempolu hikayelerini anlatıyor.

Filmin mafya babası Mustafa Üstündağ (Sadık), psiko-fizik merkezi görevlisi Bihter Dinçel (Narin) ve Demet Evgar’ın (Nil) erkek arkadaşını canlandıran Fırat Doğruloğlu’nun (Soner) yanı sıra filmin kadrosunda yer alan, izleyicilerin yakından tanıdığı diğer oyuncular ise; Rasim Öztekin, Erdal Tosun, Ali Tutal, Bülent Çolak, Onur Özcan, Barış Başar, Metin Coşkun. 5 Kasım’da vizyona girerek kış sezonuna damgasını vurmaya hazırlanan “Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo”nun film müziklerini ise Multitap hazırladı.

Senaryosunu Caner Güler ve Geniş Aile dizisinin sevilen yazarı Cüneyt İnay’ın kaleme aldığı “Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo”nun yönetmenliğini ödüllü yönetmen Kemal Uzun üstlendi. Barakuda Film Production’ın, 1 milyon dolarlık bütçeye sahip filminin yaklaşık dört hafta süren çekimleri; üç kafadarın heyecan dolu maceralarının geçtiği İstanbul’un tarihi semtlerinden Balat, Sütlüce, Beyoğlu ile Haydarpaşa Garı gibi yine tarihi mekânlarında gerçekleştirildi. Yaklaşık 150 kişilik teknik ekibin görev yaptığı “Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo” çekimlerinde; çatışma sahneleri özel efekt şirketi Gripall Effect ile gerçekleştirilirken, bazı sahnelerin çekiminde phantom serisinin yüksek hızlı kameraları kullanıldı. Bir gün öncesinde provası gerçekleştirilen trafik aksiyon sahnesinin çekimleri ise; 25 araç ile birlikte profesyonel sürücüler eşliğinde gerçekleştirildi.

www.vayarkadasfilm.com

YAPIM NOTLARI

•    Vay Arkadaş filminin hazırlıkları Ocak 2010’da başladı ve yaklaşık 7 ay sürdü.

•    Filmin çekimlerine başlamadan önce oyuncularla birlikte Bozcaada’da okuma provaları ve senaryo çalışmaları gerçekleştirildi.

•    Filmin çekimleri İstanbul’un tarihi semtlerinden başta Balat, Sütlüce, Beyoğlu olmakla birlikte Haydarpaşa Gar’ı gibi yine tarihi mekanlarda gerçekleştirildi.

•    Film çekimleri 09 Temmuz 2010 tarihinde başlayarak 4 haftada tamamlandı. Filmin tamamında yaklaşık 150 kişilik bir teknik ekip yer aldı.

•    Filmde ki striptiz sahnesi için oyuncu Demet EVGAR yaklaşık 2,5 ay süren özel ders aldı. Ayrıca filmin aksiyon sahnelerinin çekimleri esnasında ayağından sakatlandı.

•    Filmin çatışma sahneleri Gripall Effect ile birlikte gerçekleştirildi. Çatışma sahnelerinden  bazıları phantom kamera ile gerçekleştirildi.

•    Filmin trafik aksiyon sahnesinin çekimleri 25 araç ile birlikte profesyonel sürücüler eşliğinde yapıldı. Yapılan bu çekimin bir gün öncesinde de provası gerçekleştirildi.

•    Film yaklaşık olarak 1 milyon dolar bütçe ile gerçekleştirildi.

Süresi 100 dakika olan “Vay Arkadaş” filmi 05 Kasım 2010’da yaklaşık 200 sinemada gösterime girecek…

Resimler:

Bir yanıt yazın