Ve Panayır Köyden Gider

Yaşam ile Ölüm Arasındaki Bir Köyün Hikâyesi

Ve Panayır Köyden Gider

Yönetmen Mete Sözer’in ilk uzun metrajlı filmi ‘Ve Panayır Köyden Gider’, yılın en ‘gizemli hikâyesi’ni beyazperdeye taşıyor. Yaşam ve ölüm arasında, Anadolu’daki bir köyde başlayan hikâye, yönetmenin metaforik anlatım tarzıyla buluşuyor.

Engin Altan Düzyatan, Cem Davran, Açelya Devrim Yılhan, İlyas Salman ve Meral Çetinkaya’nın başrolde oynadığı ‘Ve Panayır Köyden Gider’ karanlık geçmişe sahip bir köye, geçmişini sorgulayan bir yabancının gelmesiyle başlayan olaylar zincirini konu ediniyor. Geçmişini unutmak isteyen bir köy ve geçmişini yakalamak isteyen bir ‘yabancı’nın yolları ‘Ve Panayır Köyden Gider’de kesişiyor. Cem Davran’ın canlandırdığı ‘yabancı’nın köye gelişi önce merak, sonra şüphe uyandırıyor. Yıllar önce bir düğünde yaşanan kanlı bir gecenin üstü örtülmüş karanlık anıları tekrar canlanıyor. ‘Yabancı’ geçmişten gelen biri mi, yoksa gençlerin çoktan terk ettiği, bebeklerin doğmadığı, her günün, her anın bir öncekinin tekrarı olan bu köye umut mu getiriyor. Bu soru filmle birlikte yanıtını buluyor.

Gösterim Tarihi: 10 Haziran 2016
Dağıtım: Mars Dağıtım
Yapım: Cadavre Film
Yönetmen: Mete Sözer
Oyuncular: Engin Altan Düzyatan, Cem Davran, İlyas Salman, Açelya Devrim Yılhan. Meral Çetinkaya, Ercüment Balakoğlu, Haluk Yüksel, Nebil Sayın, Lebip Gökhan, Gloria Huwiler, Fuat Onan, Ertuğrul Karakaya, Halil Rüzgar

Fragman:

Bir cevap yazın