Viral

SYNOPSIS: Yapımını Blumhouse Production’ın üstlendiği VIRAL, başarılı yönetmenler Henry Joost ve Ariel Schulman’ın dehşet verici yeni filmi.

Genç kardeşler Emma (Sofia Black D’Elia) ve Stacey (Analeigh Tipton) Güney Kaliforniya’da Shadow Canyon kasabasındaki hayatlarına adapte olmaya çalışmaktadırlar. Babaları (Michael Kelly) kasabanın okulunda fen bilgisi öğretmeni olarak çalışmaya başlamış ve ailesine yeni bir başlangıç yaptırmak istemektedir. Emma, annesinin şehir dışında olması sebebi ile ebeveynlerinin ilişkisindeki gerilimin yükselmesinden endişelenmekte, kız kardeşi asi Stacey ise erkek arkadaşı CJ (Machine Gun Kelly) ile vaktini geçirmektedir.

Emma’nın arkadaşı Gracie’nin gizemli bir hastalığa yakalanması ile birlikte kardeşlerin hayatı tepe taklak olmak üzeredir. Acil durum karantinası ile birlikte babalarından ayrı düşerler ve kendilerini korumak zorunda kalırlar. Genç kardeşler, Emma’nın aşık olduğu Evan’ı (Travis Tope) hastalık kapmış üvey babasından kurtarırlar ve virüsün hayal ettiklerinden çok daha kötü olduğunun farkına varırlar.

Virüs, bulaştığı kişiyi etrafındakilere öldüresiye bir şekilde saldırmasını sağlayan ve diğer kurbanlara sıçramaya çalışan, saldırgan asalak bir solucandır. Stacey hastalığın belirtilerini göstermeye başlayınca, Emma kardeşinin bu parazite karşı yenik düşmemesi için elinden geleni yapar. Stacey’nin durumu kötüye gittikçe ve komşuları hastalığa yenik düşmeye başlayınca, Emma ve Evan sadece Stacey’I değil aynı zamanda kendilerini de kurtarmak için savaşmalıdır.

CREDITS

YÖNETMEN: Henry Joost (Paranormal Activity 4, Catfish) ve Ariel Schulman (Paranormal Activity 3 & 4, Catfish)
SENARYO: Barbara Marshall ve Christopher Landon
YAPIMCI: Jason Blum (The Gift, Paranormal Activity serisi, Lanet serisi), Sherryl Clark (Cloverfield Yolu No:10), Matt Kaplan (Lazarus Etkisi)
OYUNCULAR: Sophia Black-D’Elia (Ben-Hur, Sonsuzluk Projesi), Analeigh Tipton (Lucy, Çılgın Aptal Aşk), Travis Tope (Kurtuluş Günü: Yeni Tehdir), Colson Baker ve Michael Kelly (Everest, Gözlerindeki Sır)

Yönetmen: Henry Joost, Ariel Schulman
Oyuncular: Sofia Black D’Elia, Analeigh Tipton, Travis Tope
Tür: Korku, Bilimkurgu
Ülke: ABD
Süre: 1s 29dk
Vizyon tarihi: 19 Ağustos 2016

Bir cevap yazın