Yarının Sınırında – Starred Up

YARININ SINIRINDA

Warner Bros. Pictures ve Village Roadshow Pictures yapımı bilimkurgu gerilim “Edge of Tomorrow/Yarının Sınırında” Oscar® adayı Tom Cruise (“Mission: Impossible” serisi, “Collateral”, “Jerry Maguire”) ile Emily Blunt’ı (“The Devil Wears Prada”, “The Adjustment Bureau”) Doug Liman (“The Bourne Identity”, “Mr. & Mrs. Smith”) yönetiminde bir araya getiriyor.
“Edge of Tomorrow/Yarının Sınırında”nın destansı aksiyonu, yeryüzündeki herhangi bir askeri birim tarafından alt edilmesi mümkün olmayan bir uzaylı ırkının yakın bir gelecekte Dünya’ya yaptığı acımasız saldırıyı konu alıyor.

Binbaşı William Cage (Cruise) intihar sayılabilecek bir göreve gayri resmi olarak atandığında hiç muharebe deneyimi bulunmayan bir subaydır. Birkaç dakika geçmeden öldürülen Cage, açıklanamaz bir şekilde, kendini bir zaman döngüsünün içinde bulur bu döngü yüzünden, aynı şiddetli çarpışmayı tekrar tekrar yaşamak zoruna kalır ve tekrar tekrar ölür.
Fakat Cage, yanında Özel Kuvvetler savaşçısı Rita Vrataski’yle (Blunt) birlikte, her çarpışmada düşmanlarıyla gitgide artan bir beceriyle savaşmayı başarır. Cage ve Rita’nın uzaylılarla bu savaşı, onları her seferde düşmanı yenmeye bir adım daha yaklaştırır.
Filmde, Tom Cruise ve Emily Blunt’ın yanı sıra, Bill Paxton (“Aliens”, HBO yapımı “Big Love”), Brendan Gleeson (“Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1”), Jonas Armstrong (BBC yapımı “Robin Hood”), Tony Way (“The Girl with the Dragon Tattoo”), Kick Gurry (Avustralya televizyonu yapımı “Tangle”), Franz Drameh (“Attack the Block”), Dragomir Mrsic (“Snabba Cash II”) ve Charlotte Riley’den (“World Without End”) oluşan uluslararası bir oyuncu kadrosu yer alıyor.
Liman’ın yönettiği, senaryosunu Christopher McQuarrie, Jez Butterworth ve John-Henry Butterworth’ün kaleme aldığı “Edge of Tomorrow/Yarının Sınırında” Hiroshi Sakurazaka imzalı All You Need is Kill adlı romana dayanıyor. Filmin yapımcılığını Erwin Stoff, Tom Lassally, Jeffrey Silver, Gregory Jacobs ve Jason Hoffs; yönetici yapımcılığını Doug Liman, David Bartis, Joby Harold, Hidemi Fukuhara ve Bruce Berman; ortak yapımcılığını ise Tim Lewis ve Kim Winther gerçekleştiriyor.
“Edge of Tomorrow/Yarının Sınırında”nın kamera arkası ekibi görüntü yönetiminde Oscar® ödüllü Dion Beebe (“Memoirs of a Geisha”), yapım tasarımında Oliver Scholl (“Jumper”, “Independence Day”), kurguda James Herbert (“Sherlock Holmes”, “Sherlock Holmes: A Game of Shadows”) ve kostüm tasarımında Kate Hawley’nden (“Pacific Rim”) oluşuyor. Görsel efektler amirliğini Oscar® adayı Nick Davis’in (“The Dark Knight”) üstlendiği filmin müziği ise Christophe Beck’in (“Frozen”) imzasını taşıyor.
“Edge of Tomorrow/Yarının Sınırında” Warner Bros. Leavesden Stüdyoları’nda çekilen ilk sinema filmi.

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157644167066099″]

“Yarının Sınırında – Starred Up” için bir yanıt

Bir yanıt yazın