Yasak Aşk – Two Mothers

Two Mothers / Yasak Aşk

Aşkın, ailenin, ahlakın ve tutkunun karmaşıklığını keşfe çıkarken; sarhoş eden bir duygusallık saçan filmin başrollerinde 2 kez Oscar’a aday olan NAOMI WATTS ve Altın Küre sahibi ROBIN WRIGHT ile, bu iki güzel aktrise eşlik eden yakışıklı ve genç oyuncular XAVIER SAMUEL (ALACAKARANLIK EFSANESİ) ve JAMES FRECHEVILLE (ANIMAL KINGDOM) yer alıyor.

‘COCO CHANEL’DEN ÖNCE’nin yönetmeni ANNE FONTAINE’in yönettiği ilk İngilizce film olan YASAK AŞK’ın senaryosu Oscar ödüllü senarist CHRISTOPHER HAMPTON’a ait. DORIS LESSING’in Nobel Edebiyat Ödüllü ‘The Grandmothers’ adlı romanından sinemaya uyarlanan filmin prömiyeri SUNDANCE FİLM FESTİVALİ’nde yapılmıştı.

Ummadıkları mutluluğu, geleneğin sınırlarını aşan ilişkilerde bulan çok yakın iki arkadaş hakkında duygusal ve kışkırtıcı bir dram olan ‘’Yasak Aşk’’da Naomi Watts ve Robin Wright dikkat çeken bir performans ortaya koyuyorlar. Yoldan sapmış bir aşkın öngörülemez öyküsü ve ebedi kadın dostluğunun yürekten bir kutsanışı olan ‘’Yasak Aşk’’, ünlü yönetmen Anne Fontaine’in yönettiği ilk İngilizce film olarak karşımıza çıkıyor.

Başka bir dünyaya aitmişçesine güzel bir Avustralya sahil kasabasında geçen ‘’Yasak Aşk’’ ; iki kadının bilinmez sulara dalışının izini sürerken, bir fabl atmosferi sunuyor.
Wattsve Wright hikayenin fiziksel ve psikolojik bileşenleri ile korkusuzca bütünleşirken, oynadıkları karakterleri canlı hale getiren karmaşık duyguları ve güçlü tutkuları da başarıyla yakalıyorlar. Xavier Samuel ve James Frecheville’in güçlü performansları da Wattsve Wright’ı tamamlıyor. ‘’Yasak Aşk’’, aşkın, ailenin, ahlakın ve tutkunun karmaşıklığını keşfe çıkarken, sarhoş eden bir duygusallık saçıyor.

Yönetmen: Anne Fontaine
Oyuncular: Naomi Watts, Robin Wright, Xavier Samuel
Ülke: Fransa
Dağıtım: M3 Film & Medyavizyon
Yapım: Philippe Carcassonne, Andrew Mason
İthalat: Medyavizyon
Yapım Yılı: 2013
Türü: Dram
Süre: 100′
Dili: İngilizce
Vizyon Tarihi: 21 Şubat 2014

Web: http://www.imdb.com/title/tt2103267/

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157641171473194″]

Bir yanıt yazın