Yola Çıkmak

YOLA ÇIKMAK

“Bir insanın hayatı diğerinin hayatını anlatabilir mi?”

Samet Mutlu Kadıköy’de bir barın düzenini sağlayan fedaidir, babası evi terk ettikten sonra evi terk etmiş, bir daha eve dönmemiştir. Emre, Samet’in erkek kardeşi, annesi ile birlikte yaşıyordur. Anne, Fatma Mutlu 55 yaşında bakıma muhtaç bir kadındır. Samet’in, Emre’nin, anne Fatma’nın hayatı Samet’in uzun zaman sonra gelmesiyle değişir, Samet yıllar önce kendilerini terk eden babasını bulduğunu kardeşi Emre’ye söyler. Emre annesine sadece ağabeyiyle birkaç günlüğüne Konya’ya gideceğini söyler. Fatma bu sürede kızı Aylin’in evinde kalacaktır. Emre ve Samet bir akşam vakti Emre’nin arabasıyla İstanbul’dan Konya’ya gitmek için ayrılır.
Paralel anlatılan hikayenin kahramanı Ayşe Bedir, Bursalı 35 yaşında güzel bir kadındır, bankacı kocası Burak ve 7 yaşındaki kızı Ceren ile yaşamaktadır. Hayatı, kızının başladığı ilkokulun güvenlik görevlisiyle karşılaşmasıyla değişir, Kemal Kadir adlı bu genç adam evli kadını takip edecek, ona olan ilgisini açıkça gösterecek ve sonunda karşılık beklemeye başlayacaktır. Ayşe’nin hikâyesi tekrar anlatıldığında kadın Kemal Kadir ile bir ilişkiye başlamıştır. Ayşe kendisinin de itiraf edemeyeceği bir yakalanma dürtüsüyle, vücudundaki sevişme çürüklerini kocasından saklamayacak, sevgilisini başka yerde buluşma şansları olmasına rağmen sık sık kendi evinde ağırlayacaktır. Ayşe Bedir’in yaşamı kocası Burak’ın rastlantısal olarak bir gün eve erken gelmesiyle değişir, Kemal, Burak’ı yaralayacak, Ayşe ve Kemal Bursa’yı terk edecektir.

Başrollerinde Ruhi SARI, Ozan BİLEN ve İrem ALTUĞ’un olduğu Evren ERDEM’in ilk uzun metrajlı filmi, YOLA ÇIKMAK, T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle gerçekleştirildi, YOLA ÇIKMAK dünya prömiyerini 2014 Adana Altın Koza Film Festivali’nde yarışma filmi olarak yaptı. Film 5 Haziran 2015’te Türkiye genelinde 13+ izleyici kitlesi için vizyonda olacak.

Gösterim Tarihi: 05 Haziran 2015
Dağıtım: The Moments Entertainment
Yönetmen, Senaryo Yazarı: Evren Erdem
Yapımcılar: İlkay Erdem, Evren Erdem
Görüntü Yönetmenleri: Kenan Korkmaz, Ali Çağlar Özkan
Kurgu: Mesut Ulutaş
Oyuncular: Ruhi Sarı, Ozan Bilen, İrem Altuğ, Aysan Sümercan, Orhan Aydın, Ezgi Ay, Murat Kavrukkoca, Kemal Burak Alper

Bir yanıt yazın